Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudjam meg egy szám...

Hogy tudjam meg egy szám basszusgitár részét?

Figyelt kérdés
6 éve gitározom és most vettem egy basszgitárt. A gondom az hogy nehezebben lehet kihallani egy számban a részét. Van erre valami lecke vagy praktika hogy a basszerosok hogyan csinálják?

2013. szept. 22. 21:36
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Én szintén szólógitárosként mondom(gondolom, úgyhogy bocsánat ha hülyeséget írok) hogy ha hallod a solo/ritmus gitár milyen hangokat játszik az alapján könnyen ki lehet következtetni. Legalább is több mint a semmi remélem azért segítettem.:)
2013. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mármint arra célzol hogy a gitáron lévő akkordoknak van basszeron lévő hang párja? Mert először nekem is ez jutott eszembe de én se vagyok biztos benne. :D
2013. szept. 22. 21:52
 3/18 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a basszus tartományt kiemelni, a többit meg tompítani equalizerrel és úgy hallgatni, valamennyit talán segít.

Mindenesetre célszerű hozzá jó minőségű felvétele és hangrendszer, pl. egy jó fejhallgató.


Én már kezdő koromtól valamiért mindig "szétszedtem" fejben a számokat, mikor hallgattam, ha koncentráltam, tudtam csak az adott hangszerre figyelni. Persze zene fajtájától is függ, ha elég agresszív a gitár, néha nehéz szétszűrni.

2013. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Most jöttem rá egy másikra nem tudom hogy jó-e. Ugye a basszgitáron is vannak hangok és a gitáron is vannak akkordok. Ha a gitár c akkordot penget le akkor én a basszgitáron c hangot fogok le. Ez így jó?

Am ment a zöld mindenkinek.

2013. szept. 22. 22:03
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

"a gitár c

akkordot penget le akkor én a basszgitáron c

hangot fogok le. Ez így jó?"

LoL. Nem.

Ha ennyire nem hallod mit játszik a basszusgitár, akkor rossz választás volt.

Add el a f#szba!

2013. szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nincs rá lecke.. Vagy HALLOD a 2 füleddel hogy mit játszik a basszus, vagy nem. Ha nem, akkor tökmindegy.. keress tabot/kottát hozzá. De 6 év gitározás után ennek azért mennie kéne, ha kicsi tehetséged is van hozzá. Ha nincs akkor meg mindegy.
2013. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul nem szól, ha az alaphangot hozzáfogod az akkordhoz, csak baromi unalmas lesz, ha mindenhol ez megy... :)
2013. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát rocknál meg ilyen könnyebb stílusoknál én is hallom, de fõként screamot hallgatok ami gyors és "száraz". De am most miért kell elvenni a kedvem tõle? :DDD

Majd belejövök. Gitározásnál se tudtam egybõl mester szinten hangokat "csinálni". :) Na de köszönöm mindenkinek a válaszokat. :D

2013. szept. 23. 16:53
 9/18 anonim ***** válasza:

"Gitározásnál se tudtam egybõl mester szinten hangokat "csinálni" "

Most se tudsz.

2013. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Direkt csinálod? Egyrészt honnan tudod hogy hogyan gitározok, másrészt a bunkóságoddal magadat járatod le. Feltettem egy normális kérdést és míg mások tudtak normálisan válaszolni és megpróbáltak segíteni addig te csak annyit tudsz mondani hogy nem tudok semmit se. Ha így állsz minden kérdéshez akkor menj el errõl az oldalról mert nem neked való.
2013. szept. 23. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!