Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nemértem! Akkor most mi a...

Nemértem! Akkor most mi a külömbség a rock, a ska, a punk, a heavy metal, a death metal meg a többi között?

Figyelt kérdés

A sima rockban van zongora is, a metalban nincs?

A death metalnal a rockerek szetcseszik a gitarokat es ilyen DONN DONN DOOOOOOON ORDIIIIITAAAAS megy? :D

A punk olyan avril-os?? Olyan színes haju emberek jatszanak?

Mi az a ska??!

Elmagyaraznatok? Ha lehet akkor linkeket is kuldjetek koszonom!!

(bocsi a helyesirasi hibakert telorol potyogok)


2013. szept. 23. 14:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Akarom írni: különbség*
2013. szept. 23. 14:50
 2/12 Clairvoyant ***** válasza:

Hallgasd meg őket, és rájössz a különbségre... bár ha meg akarlak kavarni, akkor tovább bővíteném a kört...


Pl. skandináv death metal? melodikus? amerikai? norvég vagy finn black metal?

Street punk? Ska punk? Crust? Hardcore? Horror? :)


Kinézet alapján sosem kategorizálunk rockzenét (na jó, a glam talán kivétel :D), és mivel a death metalt úgy írtad le, ahogy, látszik hogy nagyon egyik stílushoz sincs közöd :) Így nem is fogod megérteni a lényegét.


Ha konkrét zenekaros hasonlítást akarnék, akkor

punk: exploited-rise against-fürgerókalábak mondjuk :)

death: nile-entombed-in flames


ezeken talán még laikus is érzi a differenciákat :)

2013. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

A rock nagyon állat

a punk idétlen 'zenélés'

a ska az az, mint a punk csak még idétlenebb

a régi heavy metal elmegy

death metal meg ordibálás

2013. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. Valaszolo azt hogy erted h egyik stilushoz sincs kozom?

Ha' meg nincs mert csak most vettem eszre milyen szep a rock

Es tudni akartam volna hogy na akkor ez most pontosan mi is?

Na mindegy

2. Valaszolo fantasztikusan es boven leirtad melyik-melyik. :D koszonom

2013. szept. 23. 16:29
 5/12 Clairvoyant ***** válasza:
50%
Csak azért jutottam erre a megállapításra, mert nekem pl. tetszenek a kocsik, és azt is látom, hogy az egyik három ajtós, a másik öt, és mindegyik gurul... de attól még úgy "közöm" nem lesz a kocsikhoz :) Akkor úgy mondom, egyáltalán nem mozogsz otthon a rockzenében, max amit a tévében láttál, vagy elcsíptél egyik ismerősnél... ha meg megtetszik, akkor ne a gyakorikérdéseket böngészd, hanem a youtubeot :)
2013. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Clairvoyant ***** válasza:

Arra meg, hogy a death metal ordibálás, csak ennyit válaszolnék :)


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FP4mr..

2013. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na de amikor te elkezdtel rockot hallgatni akkor otthon voltal a temaban?

Nem hiszem :)

En csak most kezdtem el hallgatni es termeszetes h sok dolgot (még) nem tudok. Ezert akarom megtudni.

2013. szept. 23. 22:35
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor ugy fogalmazok hogy a death metal nagyon-nagyon-brutalisan duborgos.
2013. szept. 23. 22:37
 9/12 Clairvoyant ***** válasza:
Úgy vettem észre másokon (és saját magamon is), hogy a death/black stb. zenék "szépeségének" meglátásához már kell egyfajta "jártasság" a keményebb zenék terén :) Ez hihetetlenül sznobnak hangzik, de olyan emberrel még nem találkoztam, aki egyből ezekkel a műfajokkal kezdett volna. Én már jó 7-8 éve hallgattam rockzenét, amikor folyamatosan kezdtek beszivárogni ezek a dolgok az életembe, azóta pedig a "tradicionális" műfajokat (hard rock, heavy metal, rock'n'roll) egyre ritkábban hallgatom. Nem írnám le egyértelműen brutálisként, mert bizonyos alműfajai a death metalnak nagyon dallamosak, mélyreható szövegekkel, és csak a hörgés emlékeztet igazán, hogy mit is hallgatsz :) De egyénenként változik, kinek mi jön be, két rockzenét szerető ember között egyáltalán nem biztos, hogy van közös zenei pont :)
2013. szept. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Clairvoyant ***** válasza:

Egyébként a rockzene fejlődéséről és külön ágairól készült egy nagyon jó honlap, zenemintákkal, zenekarnevekkel, történelemmel együtt, érdemes ránézni:


[link]

2013. szept. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!