Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha az elektromos gitárt...

Ha az elektromos gitárt összekötöm a torzítóval, nagyon zajos. Mi lehet a probléma? (Hogyan lenne érdemes beállítani az erősítőt/torzítót/gitát? (erősítő: 15w, Treble, Middle, Bass, és hangerő van csak rajta) (Rock hangzást szeretnék. )

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:

milyen pedál? milyen gitár?

a single hangszedős gitárok alapból zúgnak ha torzítás alá kerülnek , ki tudja hogy az erősítő torzítóját is rákapcsoltad-e?... vagy hogy mennyit adtál neki a pedálból, túl közel vagy egy bekapcsolt tv-hez vagy csak kegy kínai fos vacak az egész 1000 oka lehet a zúgásnak.... így látatlanban nehéz megmondani...

2013. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

gitár: Ibanez GSA60

erősítő: Mega 15w

torzító: Danelectro Fab Distortion

Az erősítőn nem tudom állítani a torzítást.

Ha a torzítót kb 40 százalékra állítom, akkor már jelentkezik a probléma.

2013. szept. 25. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
na nemrégiben átfutott a kezem alatt egy kis mega erősítő, ezek szerint ez típus hiba, nekem is ha kicsit nagyobbra vettem rajta akármit eszetlenül elkezdett sípolni, próbáld ki egy másik erősítőn a cuccot de szerintem az erősítővel van a gebasz...
2013. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :)
2013. szept. 25. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy zajos? Ha feltekered a drive funkciót, mindenik torízónak megnő az alapzaja. Ezt noise gate effekttel tudod kiszűrni.
2013. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
( torizó = torzító ) *előző
2013. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem az alapzaj a probléma. Amikor lefogok egy akkordot, és megpengetem, akkor az akkord mellett egy "zajt" hallok, amit nem tudok nagyon mihez hasonlítani, talán valami olyasmi, mintha szél fújná a mikrofont, szóval nem torzít szépen (ha lehet így mondani :) A pedálon viszonylag alacsonyra van állítva minden-kb 40 százalék.
2013. okt. 1. 17:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen akkordot fogsz? Torzítóval nem úgy kell fogni az akkordot, ahogy tiszta hanggal. Csak kvinteket fognak szinte minden esetben, azaz egyszerre max. két hangot. És jobb tenyérrel kell tompítani a zajt. Ha három hangot akarsz lefogni, oda már kell zajzár ( gitár processzorokban ez alap, de pedálban is megkaphatod ). Próbálj ki egy noise gate pedált a torzító után, nézd meg azzal is zajos-e.
2013. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. okt. 23. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!