Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki nem való Lead gitárosnak?

Figyelt kérdés
Csak ritmus gitárosnak, mert tegyük fel nincsenek olyan adottságai, hogy közepes és gyors szólókat tudjon játszani. Az ujjai nem elég fürgék, stb.

2013. szept. 26. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval akár mennyit is tanulna, soha nem lenne belőle jó lead gitáros? Úgy szeretnék szólókat tanulni és szólózni, de nem megy.
2013. szept. 26. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, x éve én is ezt mondtam. Most meg úgy jár a kezem mint a rúgós kés.
2013. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a technikán múlik... azt sok gyakorlással el lehet sajátítani, a muzikalitást viszont nem igazán.
2013. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

jaja, és olyan is van, hogy valaki egyáltalán nem lesz jó guitarist. Van aki jó bus driver, de más pedig sokkal hasznosabb ha bakerként tevékenykedik egy breadshopban. :)



Komolyabban szólva, szerintem a pop-szakma 70%-a nem való zenésznek. :D tehát igen, van akiből sosem lesz jó gitáros, de ez már általában az elején eldől (és sokszor már a hozzáálláson is, sok olyat ismerek, aki tanár nélkül elcseszte az egészet, pedig nagyon jó adottságai vannak). Az ujjak fürgesége megintcsak egy adottság, de nem attól lesz valai jó szólógitáros, hogy gyors, a saját elképzelések, a jó ötletek sokkal fontosabbak. Mindent lehet fejleszteni, egy szintig, de vannak gátak

2013. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A tanárom szerint van érzékem a zenéhez és a fülem is nagyon jó hozzá, meg jól is játszok. 2 évig magamtól tanultam itthon aztán eljártam tanárhoz, azt mondta szerencsém volt, mert mindent helyesen tanultam meg és így legalább nem kell annyit szórakozni azzal, hogy megértsem a transzponálást meg egyebeket. Azt hiszem, hagyom a fenébe ezt a szóló dolgot. Amit a tanár ad, az mellett próbáltam tanulni számok szólóit, de azt hiszem mostantól csak tanulom amit felad.
2013. szept. 26. 22:27
 7/9 Clairvoyant ***** válasza:
Egy jó ritmusgitárosnak lehet olyan kézügyessége, ami pár "hokigitárost" kenterbe ver, de lehet nem élvezi annyira. Én megtanultam szólózni, de jobban szeretem a számokat felépíteni és kreatív ritmusdolgokat kitalálni, mint villogni a gitáron. Ha lead gitáros akarsz lenni, akkor gyakorolj, mert ha azt élvezed, abban leszel a legjobb a saját kereteiden belül.
2013. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Clairvoyant ***** válasza:
Egyébként az Opeth-Dragonforce gitárosaiból kiindulva, akik még egy akkordot sem tudnak megjegyezni, kicsit túlhypeoltnak érzem ezt a "tanuld meg a zenei alapokat" dolgot. Ha van füled hozzá, és érzed mit kell eljátszani, akkor az elméleti tudás nem tesz hozzá a játékodhoz semmit, amit kell, úgyis megtanulsz menet közben.
2013. szept. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az önkorlátozó hiedelmekkel végre nem törődsz, lehetőséged nyílik az önmeghaladásra is, innentől értelmét veszti mindenféle "határaidban és az ő kijjebb tolásában" gondolkodás. Feleszmélsz és zenélni kezdesz. Persze az idő kell a szükséges rengeteg szorgalom miatt. Esetleg még amit sok fórumon tanácsolnak: félig legyél lusta azért! A rengeteg gyakorlás persze ne legyen ettől kevesebb, de törekedj a könnyebbségre, keress módszereket rá, és ahogy (remélhetőleg) tanítják: légy résen nagyon még a kéztartással is, sose tudni, nem amiatt megy-e lomhábban, hogy találtál egy kényelmesebbnek tűnő játékmódot, ami történetesen alkalmatlan, vagy rögtön amiatt, hogy az első órák anyagát elfelejtetted, és markolászod a nyakat, ferdék az ujjaid, nem figyelsz a bundközeliségre, erőlködsz a rutinszerzés helyett...


A másik nagyon hasznos tanács, amit adni szoktak, hogy hülyeséget ne gyakorolj, magyarul pont ne törekedj gyorsulásra, legyen lassú verzió, de tökéletes! Amikor AZ már untig tökéletes, akkor esetleg egy pici plusz tempó mehet, de csak annyi, amennyivel MARAD A TÖKÉLETESSÉG. Szart nem gyakorlunk tehát. A motorjaid is maximalisták, add meg nekik ezt az élvezetet!

2013. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!