Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok mondani halálról...

Tudnátok mondani halálról szóló doom metál számokat?

Figyelt kérdés

Inkább epic vagy gothic doom metálra gondolok, de igazából bármilyen doom jöhet.


Illetve ilyen típusú számokat, amik szólhatnak bármiről:

http://www.youtube.com/watch?v=AR-sMAI740E



2013. okt. 2. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__4312139-jo-d..


ide korábban már válaszoltam én is, de ha nem elég, még tudok egyet-kettőt...

2013. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sok doom metál együttest ismerek, hiszen szeretem ezt a műfajt, pont ezért is tettem fel a kérdést, hogy melyek azok, amik a halálról szólnak. Igazándiból azt is csinálhattam volna, hogy egyesével végignézem az összes számot, csak ahhoz lusta voltam. XD


De mindjárt végignézem az ottani linkeket.


Illetve amit én linkeltem be, az doom metál? Mert a leírásban alternatív metált ír. Mindenesetre olyan típusút tudnál mondani? (A többi doom, amit hallgattam szerintem nem teljesen olyan.)

2013. okt. 6. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:

A doom metál általában halálról szól, nem nagyon nehéz olyat találni... Kivéve a stoner, ott inkább a pszhedélia a lényegesebb.


Amit te linkeltél az szerintem sludge doom, próbálj arra felé keresgélni.


Én inkább a finn meg svéd dallamosabb gothic doom-ot kedvelem, abból tudok mondani, de itt te magad is nézelődhetsz:

[link]


A magyar Magma Rise-t vágod? (bár az is inkább stoner)


ilyet is tudok: [link]

2013. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Epic doom metal: Solitude Aeternus, Candlemass.
2020. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: illetve a Solstice (angol zenekar, van egy amcsi banda is ilyen névvel, de ők death metalt játszanak).


Ezeket a Wiki is "epic doom metalként" határozza meg.

2020. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!