Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az énekhang minősége született...

Allein kérdése:

Az énekhang minősége született adottság vagy lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 14 éves lány vagyok és imádok énekelni. Nemrég kezdtem a középiskolát és jelentkeztem a színjátszós körbe. Az egyik felsőbb éves megemlítette, hogy várnak minket, az újakat az ének-körükbe (ún. Megafon), és engem nagyon érdekel, csak egy probléma utamat állja; a hangom.

Többször is próbáltam már, hogy elénekeltem egy dalt és azt felettem, de legnagyobb csalódottságomra nincs jó énekhangom. Ami azt illeti, kicsit szégyellem is. Mit gondoltok, otthon, énektanár nélkül tudom fejleszteni legalább olyan szintre, amit nyíltabban felvállalhatok? Vagy ne erőltessem?



2013. okt. 5. 14:33
 1/1 Aryl ***** válasza:
Nos, valamilyen szinten lehet fejleszteni, de ha valakinek nagyon rossz a hangja, akkor azt nem igazán. Nem tudom neked milyen a hangszíned, de ha elfogatható akkor igen. Nekem pl (14/L) nem a legjobb, énis imádok énekelni, egy-két szám viszont igen jól megy. van amit hiába gyakorlok, nem tudnám szépen elénekelni, de néhányat viszont nagyon jól.
2013. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!