Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudok zongorakottát...

Hogyan tudok zongorakottát gitáron eljátszani vagy valamiféleképpen átírni gitárra tab-os kotta nélkül?

Figyelt kérdés
Régóta gitározok akusztikus gitáron. Rendes 5 vonalas kottákból tanulok. Viszont a gitárra átírt dalokat tab-os kottán találok. Így arra gondoltam a saját kezembe veszem a dolgot és például egy Mozart, Yiruma vagy hasonló számokat gitáron szeretnek megvalósítani. Ezt persze úgy, hogy a hangok többsége a helyén van (legjobb lenne mind) és fizikailag kivitelezhető legyen. Valaki segítene ebben nekem? Vagy elmagyarázná, hogyan kell? Illetve ilyen kis trükköket-tippeket, hogy minél könnyebb legyen az eljátszása? Egyébként Én már próbáltam zongorakottáról játszani.. De sajnos nincs 8 ujjam és nem 40 cm-es a kezem. Ezért gondoltam más módszerre. Remélem tudtok segíteni!

2013. okt. 6. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt nem lehet csak így leírni, ehhez érteni kell :D elég jártasnak kell lenned a gitáron, és a zeneelméletben is, és akkor fogsz tudni átírni dolgokat. Otthon kell lenni a zenében, tudni hogy mi a dallam, aminek nem szabad megszakadnia, ha több hang van egy akkordnál mint ahány ujjad, akkor melyiket hagyod ki, mit írsz át másra benne, mik azok amiket nem szabad módosítani, mi az amibe belenyúlhatsz, egy egy elég nagy tudomány, nem egy ilyen kis helyen leírható dolog :D
2013. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát neharagudj hogy erre így válaszolok de:

"hogyan tudsz gitáron kottából játszani?"

Űgy hogy tudsz kottát olvasni. Ha nem tudsz akkor meg kell tanulni.

Onnantól meg egyéni dolog hogy zongorára írt darabot hogyan alakítasz át gitáron játszhatóvá.

2013. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi nem olvastam egy elég figyelmesen a kérdésed! Szóval tudsz kottát olvasni. Viszont a válaszom második része az él.

egy gitáron egyszerre maximum 6 hangot tudsz megszólaltatni, zongorán meg hát, ugye több mint dupla annyit akár, illetve ugye legtöbbször ritmus + szólójáték megy egyszerre. Erre nincs szabály igazából, kitalálhatod magadnak melyik részek, dallamok, szólamok amiket játszani akarsz. Gitáron is lehet szépen kíséret + szólódallamot játszani egyszerre, persze nem olyan bonyolultat mint zongorán.

2013. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
2013. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a linket pedig legfőképpen, esetleg ha van még valakinek ilyesmi oldalról tudomása, ahol 5 vonalas kottában vannak leírva gitár számok, azt nagyon szívesen látom!
2013. okt. 10. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!