Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem tudok megtartani...

Miért nem tudok megtartani egy énekhangod rendesen?

Figyelt kérdés

(16/F) Nos, az a ciki, hogy zeneiskolába járok, de ez kissé bonyolultabb. A lényeg, hogy hallom, ha rosszul éneklem, a zenei hallásommal nincs baj viszont első osztály óta csak vizsgákon és a kórusban énekeltem. Úgyhogy két dolog miatt sem megy az éneklés, mert nem énekeltem egész életemben csak ha muszáj volt és pont emiatt nem tudok énekelni és mivel ezt tudom, ezért mikor énekelni kell szégyellem és emiatt még rosszabbul megy. A kórusban nincs baj, eleinte nem énekeltem csak hallgattam a többieket és szép lassan belejöttem és ez azért megy, mert nem hallanak engem külön, tehát nem figyelnek rám és mert könnyebb mások után menni, mint egyedül énekelni. Belekerültem egy ördögi körbe. Nem énekeltem-mert nem tudtam énekelni-mert nem énekeltem-mert nem tudtam énekelni.... Most viszont megelégeltem. Egyébként is nekem érettségiznem kellesz ebből úgyhogy ideje belehúznom 10.-be :'( A hang mutáláson túl vagyok, úgyhogy már ez sem gond.


A kérdésem pedig az lenne, e hosszú sztori után, hogy mért nem tudok egy hangot folyamatosan tartani. Folyton ingadozik, ugrál fel le. Ha nem is sokat, de észrevehetően. Azt hinné az ember, hogy eltalálni egy hangot a nehéz, de nekem megtartani. Van rá valami technika vagy csak a sok "hallgatás" miatt van ez?


Köszönöm


2013. okt. 14. 07:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!