Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Pop-Rock stílushoz milyen...

Pop-Rock stílushoz milyen elektroaksztikus gitárt javasolnátok?

Figyelt kérdés

Régóta gitározok klasszikus gitáron, szeretnék olyan gitárt venni, ami vezetékkel kihangosítható, de az elektromos gitárok nem tetszenek.

Elektroakusztikusban gondolkodom, de nem tudom hogy a zenei stílusomhoz milyet lenne érdemes vásárolni (körülöttem mindenkinek sima elektromosa van, és más stílusban játszanak...)


Olyan 50-80.000,- Ft-os kategória amit be tudok vállalni, max egy nagyon picivel többet. Jó lenne, ha erősítő nélkül is normálisan szólna, mert nagyon sokat gitározom itthon. Nem tudom egyébként, de minden gitárban van fekete? Mert sajna csak azt a színt tudom elképzelni magamnak... :P


Kérlek ha tudtok linkeljetek és írjátok le a tapasztalataitokat. Hol lenne érdemes vásárolni, ahol nagyobb a választék és ki is tudom erősítőn is próbálni?


Nagyon köszönöm!



2013. okt. 20. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Személyes véleményem szerint ez a gitár a legjobb az árkategóriájában [link]

Gyönyörű gitár, és ha kap 12-es Ernie Ball húrokat a hangja mesés, mintha két borospoharat koccintanál össze. A nyakának nagyon jó fogása van számomra, jól ráfekszik az ujjam. Én csak ezt a gitárt tudom ajánlani, de elég sokféle jó gitár van még ebben az árkategóriában ;)

2013. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én egészen biztosan egy matt fekete Cortot vennék az 50-60 ezres kategóriából. Nagyon tetszenek azok a gitárok és megfelelő húrokkal a hangjuk is gyönyörű.
2013. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Nem tudom egyébként, de a Cortoktól valahogy idegenkedem. Pedig még nem játszottam rajtuk, de a neten a hangminták nem igazán jönnek be. Élőben gondolom másabb...


Kedves Aktív Gitár, esetleg ha erre jársz, szívesen venném a Te véleményedet is, mindig olyan jókat szoktál válaszolni! ;)

2013. okt. 20. 19:58
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez az Epiphone amit ajánlottál kedves Matt T tényleg nagyon jól szól, valami ilyesmire gondoltam én is! :):):)

Ellenben a külseje számomra nem túl megnyerő. :( Valami kicsit egyszerűbbre gondoltam, de az sem baj, ha kicsit csajos! :P (Igen tudom, nem írtam, hogy lány vagyok! Bocsi.. :P)

De hangja fantasztikus!!!!

2013. okt. 20. 20:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, akkor lehet hogy nem jumbo kéne neked :D Akkor még szintén Epiphone közül (ugyan nem fekete) a Hummingbird-t ajánlanám. Dreadnought nagyságúból nem nagyon tudok fekete gitárokat, Cort-ból lehet, hogy van de azokat én sem preferálom.
2013. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves Matt T! Nem a formájával van problémám, hanem a díszítettsége okoz gondot. Nekem valahogy túl sok. Olyan, mint egy gonoszul vigyorgó fej.. :P De hangilag tényleg valami ilyesmit keresnék, bár mondjuk az ára elég húzós....
2013. okt. 21. 07:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Esetleg itt van még egy olcsóbb kategóriájú Epiphone ami egyszerű [link] vagy ez az Ibanez [link]

az Ibanez elektroakusztikusait nem ismerem, de az biztos hogy 7 húros elektromosból kiválóakat csinálnak (talán a legjobb)

2013. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
[link] Ennél jobb gitár nem nagyon van ebben a kategóriában.
2013. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Napok óta nézelődtem a neten, igazából addig már eljutottam, hogy az Epiphone-ok nagyon tetszenek, sajnos használtan nem nagyon láttam egyet sem (valószínűleg van annyira jó, hogy senki nem akar tőle megszabadulni).


Amiket kinéztem:

Epiphone AJ-220SCE ( [link]

Erről sok helyen azt írják, hogy nagyon jó az ár/érték aránya, szépen szól, a külseje számomra tetszetős. Talán ezt venném meg, de mindenképpen kipróbálom előtte.


A másik a Hummingbird ( [link]

ennek a hangja nagyon tetszik, tetszetős a kpptatója is, viszont a színe nagyon nem jön be. :(


Szerintetek jobb-e annyival egy Hummingbird, hogy érdemesebb legyen azt megvenni, még ha színével nem is vagyok 100%-ban megelégedve.

2013. okt. 26. 17:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy egyre többet használod a Hummingbird-öt bele fogsz szeretni az egész gitárba. Kiváló a fogása, a súlyelosztása és a hangja, innentől fogva nem fogva a színébe is bele fogsz szeretni. Megéri a Hummingbird
2013. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!