Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akarok egy dalt írni, de nem...

Akarok egy dalt írni, de nem tudom hogy kedjek bele. - Dalszöveg? -dallam? - felvevőprogram? - mikrofon, vagy mi? -prkgramok, keverők? Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első dalom, és nem akarok stúdióba menni, ez egy "házban írt" dal lenne... és nem tom, hogy megérne-e stúdió mikrofont venni. Hogy lezdjek neki az egésznek dalírók?

2013. okt. 24. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egyszerű ez a dolog, mint ahogy elképzeled. Mi több százezer forintot, rengeteg energiát és hónapokat fordítottunk arra, hogy elfogadható minőségben tudjunk felvenni, de az igazi stúdiók ennél lényesen több pénzből épülnek. Persze felveheted a leggagyibb mikrofonnal is, de az olyan is lesz. Az igazán nagy kihívást úgy is a dalszerzés jelenti. Nincsenek rá szabályok, úgy csinálod ahogy akarod. Kezdheted a szöveggel, de csinálhatod úgy is, hogy előbb a zenét írod meg hozzá. Egyik sem könnyű feladat. Türelem kell hozzá és persze tehetség. Erőltetni nem érdemes, akkor írj, amikor magától jönnek a sorok. Egyébként hatalmas előnyt jelent ha magabiztosan tudsz játszani valamilyen hangszeren. (legjobb talán a zongora és a gitár) Valószínűleg egyelőre egyáltalán nem éri meg venni egy stúdiómikrofont, mert ahhoz érteni is kell, ráadásul önmagában iszonyú kevés.
2013. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én ugyan nem vagyok dalíró,de már írtam pár dalt,és nem akarok dicsekedni, de jók lettek. Én elősször dallamot találtam ki. n játszom. Meg még pár hangszeren.:D Miután leírtam egy lapra a dallamot,megìrtam hozzá a szöveget is. És kész lett a dal.
2014. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én hazafele sétálva, ha unatkoztam, kitaláltam valamit. Általában eszembe jut nagyon sok szám, és ebből egy-egy kedvenc részemet kiveszem, és összekombinálom a többivel, így egy egyedi dallamot kapok. Erre hangulattól függően kitalálok egy szöveget. Útközben, ha kész, mikrofonnal fölveszem (a telefonossa), otthon meg arról kiírom a szöveget, és a Music Maker-rel megpróbálom visszaadni a dallamot, oda felveszem a dalot, lejátszom, fölveszem, átküldöm féjlba, azt ráteszem pendrive-ra, ráteszem gépre, és elküldöm 1-2 barátomnak. Ennyi.
2016. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!