Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyiket éri meg...

Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni, Cort X2 vagy Jackson JS12 Dinky?

Figyelt kérdés
Mind a két gitár nagyon tetszik de nem tudok dönteni, Szeretném ha jó rockos hangja legen,sokáig bírja és árban is megfelelő legyen. Persze nem tudom menyire éri meg a jackson alsóárkategóriás gitárrok,viszont ha jól hallotam a Cort X2-es elég jó az árához képest. Maximum 40-50 ezret szánnék rá költeni. De más ajánlás is elfogadok de csak INDOKLÁSSAL !! előre is köszönöm :D

2013. nov. 4. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Cort X széria 100 alatt felejtős de sztem a Jackson is.

Egy jó fix húrlábas gitárt néznék a helyedben inkább. Hajlítókarossal a kezdők sz**nak.

Ráadásul gagyi ár - csavarozott nyakak + hajlítókar.

Semmi jót nem nézek ki a dologból.

Saját tapasztalatból mondom. Első gityóm floyd rose tremolós volt és nagyon megbántam, hogy nem az idősebb gitáros haverra hallgattam aki fix húrlábast ajánlott.

Most már 8 éve gitározok és a fix húrlábas gityókért bolondulok 100 fölött vettem 2-t. Nagyobb hangkitartás és nagyobb rezonancia főleg ha testen átmenő a húrozás.

Nem kell az a hajlítókar oda, főleg ha csavarozott is a nyak ilyen gagyi árkategóriában a csavarok meglazulhatnak a nagyobb igénybevétel miatt kb 3-4 év múlva aztán költhetsz megint szervízre (szintén tapasztalat).

Ha kezdő lennék vakon egy LTD-M10-est vennék.

KI IS PRÓBÁLTAM. Koncira is simán bevállalnám. TESTEN ÁTMENŐ HÚROK!

Az árához képest baromi jó hangszer!

De nem kötelező rám hallgatnod.

Viszont a te 2 gityód nálam szóba se jöhet ha most néznék ezzel a tapasztalattal kezdő gityót.

Sok szerencsét!

26 F

2013. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meggondolandó a válaszod, a tanácsokat is megfogadom még gondolkozok rajta, aztán lesz ami lesz .. :D persze ha már " több "pénzem" lesz rá akkor tuti valami frappáns gitárt veszek :D de ez persze majd csak a jövőzenéje ahogy mondani szokták , További jó gyakorlást és zenélgetést neked ;) sok sikert.
2013. nov. 5. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Köszi!

Utólag idebiggyesztem azt is, hogy én nem 50-ért vettem kezdő gitárt, HANEM 80-ért (cort evl-k4).

Úgyhogy gondolhatod ha egy 80 000-es cort gityóval ennyit kellett bajlódnom (amiket leírtam) akkor az 50-es milyen lehet...

Ráadásul az a 2 amit te írtál nem is floyd kópia féle tremolós, így hát nincs satu nyereg ami védené a húrokat az elhangolódástól, úgyhogy egy alsóbb kategóriás gitárnak az nem tenne jót, mert nem épp a márkás kulcsok vannak rajtuk.

Minden jót neked is!

2013. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nekem egy Cort M200-asom van (1. gitár) és nagyon elégedett vagyok. Nagyon kényelmes és isteni a hangja (rock, metál, folk, blues, jazz minden jöhet).
2013. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!