Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Énekkarban átkerülhetek...

Énekkarban átkerülhetek altból a szopránba?

Figyelt kérdés
A kórusban az altba kerültem. A hangom alt 1 és alt 2 között ingázik, tulajdonképpen mezzo-jellegű. A kérdésem az lenne, hogy mivel folyamatosan fejlődik a hangom később átkerülhetek a szopránba? Vagy van valamilyen módszer, amivel rásegíthetek arra, hogy magasabb legyen a hangom? (Kérlek titeket, bunkó és hasztalan válaszokat ne írjatok!)

2013. nov. 8. 17:09
 1/6 anonim válasza:
Szerintem igen, ha még fejlődik a hangod. én is mindenes voltam kórusban, oda raktak, ahol szükség volt hangra:D
2013. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hosszúhajú ***** válasza:
egész gyerekkoromban dörmögtem mélyen, általánosban alt voltam. konziba mezzo, a fősulin már koloratúr szoprán. majd az idő eldönti. módszert nem javaslok, ha természetes szép hangszínt akarsz. ha a komolyzenei énekléssel foglalkozol, akkor meg nyugi, a drámai alt mindig kevesebb, mint koloratúr, mezzoszoprán ...meg a többi. miért akarsz szoprán lenni?
2013. dec. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert úgy érzem, az altban nem tudok kibontakozni. Lehet, hogy gimi után az énekléssel szeretnék foglalkozni, de alttal semmire se mennék, vagy ga mégis, szopránként klasszisokkal nagyobb sikereket érhetnék el. Összesen két vagy három olyan opera főszerepet tudok, ami alt vagy mezo, nem szoprán.
2013. dec. 17. 20:06
 4/6 hosszúhajú ***** válasza:
100%

na ez igaz, a szopránra írták a több szerepet. De épp ezért nagyobb is ott a konkurencia, nehezebb kitűnni, mert annyi a szoprán. Voltál magánének tanárnál? A hangod mehet feljebb, abban a korban vagy - írtam is - hogy mehet.

De írok egy nagyon fontosat - ezt feltétlen tartsd szem előtt, mert én is ének tanár vagyok - igaz, általános iskolai.

Hallottad már azt a kifejezést, hogy pléhszoprán? Azokra mondjuk, akik nem a saját hangfekvésüknek megfelelő éneklést erőltetik magukra, ezért később úgymond színtelen fénytelen lesz a hangjuk. Ilyen például az a szoprán, akit altba kényszerítenek gyerekként, pedig nem az. Később persze szoprán lehet, hiszen az a helye, mégis érezni lehet a hangján a korábbi helytelen hangfekvésbe való éneklést, mert színtelen és fénytelen lesz - ezt rögtön kiszúrni. Ha tényleg operával akarsz foglalkozni, két tanács 1. szakember mérje fel milyen szólam vagy.2. Akármilyen is a hangfekvésed, csak ott énekelj, mert később visszaüt, és elveszi a hangod természetes fényét. Kívülről ne befolyásold, inkább legyél ritka jó drámai alt, mint egy fénytelen lírai vagy koloratúr szoprán.

2013. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálatok hogy volt a beosztás... Nálunk elég bénán. Mindenki szóprán lett, én meg alt, és ez nem hagyott nyugodni. Végül megkértem az énektanárt hogy hallgasson meg még egyszer.Elénekeltem mindent ahogy tudtam és (nem tudom őszintén vagy szánalomból) mondta hogy ez nagyon jó volt, és berakott "Joker"-nak :) Úgy hogy hajrá menni fog...
2015. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a múlt évben elkezdtem járni énektanárhoz, és kiderült, hogy szoprán 1-es hangom (valószínűleg koloratúr). Úgyhogy boldogság van :)
2015. júl. 31. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!