Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elektroakusztikus gitár...

Az elektroakusztikus gitár erősítő nélkül ugyanúgy szól, mint egy normál akusztikus gitár vagy valamennyivel gyengébb?

Figyelt kérdés
Megszeretnék tanulni gitározni és nem tudom, hogy klasszikus akusztikusat vagy elektroakusztikusat vegyek. Legtöbbször akusztikusként használnám, de néha jó lenne erősítőre kötni illetve gépre kötni felvételhez.

2013. nov. 13. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem gyengébb semmivel sem.
2013. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kicsivel sem gyengébb. Sőt, általában sokkal hangosabban és szebben szólnak az elektroakusztikus gitárok. Viszont a géprekötés valószínűleg nem olyan egyszerű művelet, mint gondolod. Nem elég csak egyszerűen bedugni a gitárt a gépbe. De ez már egy másik kérdés.
2013. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valahol olvastam, hogy akusztikusként nem annyira jó, de úgy látszik nem így van, szerencsére. Akkor érdemes inkább egy elektroakusztikus gitárt venni, akkor is, ha ritkán kötném erősítőre, ugye? Én se akartam csak úgy rákötni a gépre, csak hallottam, hogy megoldható, ennek még utána nézek, hogy hogyan lehet.
2013. nov. 13. 19:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném megkérdezni, hogy mennyiért érdemes venni egy elektroakusztikus gitárt? Sajnos nem tudok sokat rááldozni. 30-50ezer között lehet jót találni? Úgy tudom, hogy 30e ft-tól indulnak az árak.
2013. nov. 13. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
50 ezer alatt garantáltan nem érdemes elektroakusztikust venni egyáltalán.
2013. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Esetleg van valami márka vagy típus amit tudsz ajánlani? Fontos, hogy legyen balkezes kivitelben is, mert nekem az kell.
2013. nov. 13. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi különbség. Annyiban különbözik az elektroakusztikus, hogy egy normál akusztikusgitárba hangszedő van építve. Azonkívül az égvilágon semmi


"Olcsóbbak" közül a Cort gitárok jók pl.! Marris jó még, bár azt ritkán látok, használtpiacon pl.

2013. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!