Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez a kérdés azoknak szól akik...

Ez a kérdés azoknak szól akik popzenét/dubsteppet hallgatnak. Mi a véleményetek a rockzenéről, metaról, metalcorról?

Figyelt kérdés
pl Askingról? http://www.youtube.com/watch?v=l7Fi8-7HRhc mindent írjatok le!!:)

2013. nov. 16. 23:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
5%
Hát én utálom a rockot és összes változatát. Én pop zenéket, discot hallgatok. A rock zene azért nem tetszik, mert semmi dallama nincs, ordibálnak. Nincs benne olyan, amit lehet benne szeretni. A pop énekesek hangját kikeverik, beállítják hogy szép legyen a hang. A rocknál hiába kevernék, így is úgy is rossz, pocsék. Szerintem a mulatóssal van egy szinten. Csak egy egyszerű kérdés: melyik a népszerűbb? Melyik szól minden híresebb rádión?
2013. nov. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyrészt popzenét hallgatok, de elég hangulatfüggő az ízlésem, szinte minden stílust meghallgatok. A nagyon szélsőséges, üvöltős zenéket nem szeretem, (bocsi, nem vagyok nagyon otthon a műfajokban) az nekem kicsit sok. Lehet azért, mert eddig még nem nagyon hallottam ilyen zenéket, és elég távol áll tőlem ez a durvább hangzás. A dalszövegeikről nagyon nem tudok véleményt mondani, mivel nem sok ilyen zenét hallottam, nem túl jó az angoltudásom,(rákerestem a dalszövegére, amit linkeltél. A lényegét értettem, de mivel lány vagyok nem annyira tetszett) meg biztos, hogy igaz erre a stílusra is (mint mindegyik másikra), hogy vannak köztük borzalmasak, és vannak olyanok is, amelyeknek mély mondanivalójuk van. Nehéz így egy stílusról véleményt mondani, hogy alig tudok róla valamit. (Ugyanígy a testvérem rappet hallgat, nekem az sem nagyon jön be, de nem mondok róla semmit, mivel nem ismerem a stílust. Attól, mert nekem nem tetszik, neki még lehet a kedvence.)


Viszont szívesen hallgatok olyan rock/metál zenét, ami nem olyan szélsőséges. Rock zenéből szeretem a Skilletet, Nickelbacket, Linkin parkot, Green day-t Evanescence-t, meg sok régi számot, és mostanság egyre több jó zenét fedezek fel. Metalból a symphonic metalt azt szeretem, mint a Within Temptation vagy a Nightwish, de több hasonló együttestől van 1-1 számom.

Igazából a mostani popzenék sem tetszenek annyira, már nagyon egysíkúak, még a pár évvel ezelőttiek is sokkal jobbak voltak, mint most.

2013. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
86%

"Kedves" 1. válaszoló!

Először is szerintem még nem hallottál rockot!

Másodszor mi az hogy a mulatóssal van egy szinten? o.O -.-"

És végül, igen lehet hogy többen hallgatnak pop-ot és minden rádió ezt játsza, éppen ezért sablonos és unalmas!

2013. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló te összekevered a rockot és a metálcoret.

A rockban nem ordibálnak íme néhány példa rock zenére:

http://www.youtube.com/watch?v=8SbUC-UaAxE

http://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ

http://www.youtube.com/watch?v=rY0WxgSXdEE

A rock egy könnyűzenei műfaj, mely a második világháborút követő politikai feszültségek korában tört utat magának, egész kulturális forradalmat indítva.


1954. április 12-én Bill Haley a Rock Around The Clock című számának stílusa, megszólalása éles ellentétben állt a korra jellemző lágy, fülbemászó, érzelmes dallamok stílusával; az ilyen előadók egyike volt például Frank Sinatra. A rockzene társadalmi hatásai közül a legkomolyabb, hogy megnövelte a szakadékot a háború után felnövekvő tinédzserek és szüleik között. Lehetőséget adott a fiatal generációnak a bennük lévő lázadó életérzés kifejezésére, hiszen ez a zene csak nekik szólt, az ő életérzésüket hirdette. A zenei megújulást követte az öltözködési stílus és a teljes viselkedéskultúra megváltozása. A rock futótűzként terjedt az Egyesült Államokban, majd Nagy-Britannia után egész Európában, végül az 1960-as évekre meghódította az egész világot.


Aki nem hallott egy rockzenét sem az ne szólja le azt légy szíves,mert hülyének fognak nézni (nem rosszindulatból írom).


Ez meg metál (és ebben sem ordibálnak jé!):

http://www.youtube.com/watch?v=Tj75Arhq5ho

http://www.youtube.com/watch?v=otdHbA4GlSI

http://www.youtube.com/watch?v=Nba3Tr_GLZU

A heavy metal (vagy egyszerűen csak metal) rockzenei műfaj, amely 1968 és 1974 között jött létre. A heavy metalt életre hívó, blues-rock- és pszichedelikusrock-gyökerekkel rendelkező együttesek gitár- és dobközpontú, vastag, kemény hangzást alakítottak ki, melyet erős torzítás és gyors gitárszólók jellemeznek.[3] A heavy metal a könnyűzenei műfajok egyik legextrémebb formája. (A kifejezés eredeti jelentése angolul nehézfém.)


Bár már a korai heavy metal együttesek, mint a Led Zeppelin, Deep Purple és a Black Sabbath is hatalmas közönséget vonzottak, ugyanakkor folyamatosan támadták őket a műfajon kívülről, ami azóta is végigkíséri a metalzene történetét. Mikor a heavy metal együttesek első hulláma kezdett kifáradni, az 1970-es évek végén felbukkant a brit heavy metal új hulláma (New Wave Of British Heavy Metal, rövidítve NWOBHM), amely sokkal inkább eltávolodott az eredeti blueshatásoktól, és beolvasztotta a műfajba a punkrock fogósságát.


A heavy metal az 1980-as években vált igazán népszerűvé világszerte, amikor sok, ma már szélesebb körben elterjedt alműfaja először kifejlődött. A metal korábban ismert formáinál jóval agresszívebb és extrémebb variációk jobbára csak az underground közönség figyelmét keltették fel, de például a glam metal és kisebb mértékben a thrash metal is már komoly kereskedelmi sikereket arattak.


Magyarországon mindig is mostohán kezelték a műfajt, bár a nemzetközi trendeknek megfelelően, az 1970-es évektől már itthon is tömegeket vonzottak a külföldi példaképek követői, elsősorban a P. Mobil. Az állampárti kultúrpolitika miatt az első magyar heavy metal lemezek elkészítése azonban csak a következő generációnak adatott meg, az 1980-as évek második felében.


Na és ez az amit te mondtál ez metálcore:

http://www.youtube.com/watch?v=gWYaYIi06Vs


A metalcore egy zenei stílus, mely a hardcore és a metal műfajok jellemzőit egyesíti. Leggyakrabban a tradicionális heavy metal és a dallamos death metal stílusjegyei keverednek hardcore elemekkel, de előfordul a sokkal durvább death metal, thrash metal, sőt black metal – hardcore ötvözet is.


Látszik,hogy még mindig vannak akik a középkorban élnek és tévhitekbe ringatják magukat...

2013. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim válasza:
91%
aki nem szereti a rockot,azzal baj van,én azt mondom:D
2013. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim válasza:
94%
Utolsó, ott a pont:D
2013. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim válasza:
77%

1.Válaszoló.....Nos meglehet, hogy nincs ritmusa, de sokszor sokkal értelmesebb szövegük van, mint a tömeg, sablonos tuc-tuc számoknak.

Rock forever <3

2013. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
2%
Milyen jó, hogy elolvastátok a kérdést. ezek szerint a rockerek olvasni se tudnak.
2013. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok rocker,viszont tisztában vagyok a tényekkel. :)

Amúgy meg tanulj meg írni.

2013. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
94%
1.válaszoló. Mielőtt elintélsz egy adott stílust először legalább ismerkedj meg vele. Egyrészt. A rock nem feltétlenül ordibálás. Vannak olyan műfajok közte amiben"ordibálnak" ahogy te fogalmaztál de a mulatós mellett, amit szintén leocsárolsz ezek szerint, ez a egy olyan műfaj ami hangszeres műfaj nem az agyonszerkesztett disco meg pop stilus. Igen,sajnos a rádióban több a pop szám mivel hogy manapság erre van igény az emberek az izléstelen dolgokkal is megelékszenek, sőt rajonganak érte csak mert egy egy pop"sztár" jol néz ki vagy jol megvan szerkesztve a hangja ezért eladhato. A rockzenészek általában élőben zenélnek így sokkal nagyobb élményt nyújt egy koncert mint egy disco ahol sablonosan ugyanolyan zenék szólalnak meg pont mint a popnál. Voltak olyan popsztárok pl Michael Jackson akik tényleg alkottak valamit de a maiak közül már igencsak keveset tudnék említeni míg a rockzenészek között rengetegen vannak. Nemtudom szerited melyik popsztár énekelne el élőben egy dalt vagy adna le egy egész koncertet mint pl a guns n roses, a metalica vagy az iron maiden. és itt még csak néhányat soroltam fel. de persze izlések és pofonok. ha megtudod védeni az általád emlitett zenei stilusokat kiváncsian várom a véleményed:))
2013. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!