Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zeneiskola nélkül mennyire...

Zeneiskola nélkül mennyire tudok megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés

Idén nyáron elkezdtem zongorázgatni, és annyira megszerettem, hogy azóta meghalnék nélküle, pedig soha nem zongoráztam eddig, mindig is tetszett, de nehéznek tűnt, nem volt kedvem belevágni. De amikor elkezdtem, meglepően könnyedén ment, animékből válogattam ki kedvenc zongoradarabokat, és azok tanultam meg, kottát olvasni is megtanultam, de komolyabb darabokkal is akarok foglalkozni.

A kérdésem igazából az lenne, hogy mivel a zenesulit nem igazán lehetne megoldani, autodidakta módon is meg lehet tanulni jól zongorázni? Vagy vannak olyan dolgok, amik zenetanár nélkül, egyedül lehetetlenség elsajátítani?

18F



2013. nov. 26. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam zongorázni, hogy megnéztem YouTube Tutorial videókat és ezek alapján gyakoroltam be. Kottáról nem tudok olvasni, a hangokat sem nagyon tudom, de ennek ellenére már egész szép dalokat el tudok játszani. Én is nyár elején kezdtem, nem bántam meg.
2013. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is azokról tanultam először :D

Csak hát nem volt meg minden a Tutorialon, meg hát mégis csak kottából az igazi :D

2013. nov. 26. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél zeneiskolába járni, akkor fogadj zongoratanárt, de még úgy is nehéz lesz megtanulni mert a szolfézs elméletet is kell tudnod ahhoz, hogy könnyen menjen. Ezért jobb a zenesuli, mert ott automatikusan tanulsz szolfézst is. :)
2013. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Két évig jártam szolfézsra, szóval valamennyire ismerem ezeket a dolgokat, csak az már nagyon rég volt :D
2013. nov. 30. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!