Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a screamo,...

Mi a különbség a screamo, post-hardcore és a metalcore között?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatnám azt is hogy wikipédia,de ott is sok baromságot össze irkálnak ilyen témában.

Ha egy komolyabb oldalon teszed fel ezt a kérdést,vagy körberöhögnek,vagy válaszolgatni kezdenek,de aztán össze is vesznek rajta,kinek van igaza vagy sem...

Az az igazság,hogy lényeges különbség nincs ezek között a "stílusok" között,mind ugyanarra épül.

Mégpedig a hardcore-ra. Ezt a post-meg screamo elnevezés hangzatos,de szerintem nincs meghatározó tartalma.

A metalcore ugyebár,hardcore és heavy metal keveréke.

Ez annak idején 15-20 éve nagy dolognak számított.

A post-hardcore inkább kísérletezős stílus,ennek is vannak kliséi,de nem annyira mint a metalcore-nak.

A screamo meg nem tudom,már magát az elnevezést sem értem,mert olyan hogy emo zene nem létezik,és tulajdonképen soha nem is létezett. Amit javarészt annak mondtak az már kimerítette a post-hardcore,és a metalcore fogalmát,maximum a külsőségek voltak nagyon mások.

Én egy screamo-t preferálok,és ajánlom mindenkinek aki igazi,érzelemgazdag,kellemes,de egyúttal nagy erejű,hardcore-osan ütős zenét akar: ez a japán Envy zenekar.

Metalcore az nagyon széles, ismerkedésnek,vagy a gyökerek megismeréréhez olyan zenekart tudnék ajánlani mint az: Integrity

A post hardcore is széles skálájú dolog,itt ami ajánlható az a régi(!) Underoath. Az új szar,Dallas vokálja sokkal jobban illik hozzá.(kvázi az első 3 albumra gondoltam)

A különbségek azonnal hallhatók,de az is ami kapocs mindhárom közt.

2009. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

áh. egy nagyon tökéletes válasz =D

köszönöm szépen =]

2009. nov. 23. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!