Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Képről hogy lehet megállapítan...

Képről hogy lehet megállapítani, hogy akusztikus vagy klasszikus a gitár?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek hozzá, de akusztikus gitárt szeretnék venni egy kedves ismerősömnek karácsonyra. Illetve miben számít az, hogy fém vagy nylon húros? Leginkább rock zenét szeret akinek lesz, és átdolgozni szeretne vele metal dalokat. Előre is köszönöm a segítséget! :-)

2013. dec. 8. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Az akusztikus gitár egy gyűjtőfogalom. Minden olyan gitár akusztikus, melynek az üreges testében rezgésbe jövő levegő révén halljuk a hangját. Ilyen a klasszikus gitár, aminek nylon húrjai vannak, és a fémhúros akusztikus gitár (vagy más néven westerngitár, ezt szokták simán akusztikusként emlegetni). A fémhúros akusztikus gitárok húrjainak magja és tekercselése is fém (bronz/acél), a teste általában nagyobb, mások a húrláb és a hangolókulcsok, a nyaka keskenyebb, fém nyakmerevető pálcája van, a fogólap enyhén ívelt.
2013. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


olyat keress, aminek üreges a teste és van hanglyuk. szerintem ahhoz amit írtál, a fémhúros lenne a megfelelőbb. ezt már kicsit nehezebb megkülönböztetni a nylon húrostól


[link]


a bal oldali a fémhúros. Egyébként ha bemész egy hangszerboltba, biztos szivesen segítenek választani.

2013. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hunbula ***** válasza:
Ez így mind nagyon jó, de énszerintem az ismerősöddel együtt menjetek el megvenni a gitárt, ha meg tudod oldani. Valószínűleg ő jobban tudja, mi kellene neki (alapból metál dalokhoz meg elektromos gitár, szerintem). Ez nem olyan mint egy pulóver, hogy ha nem jó neki akkor visszamegy és kér egy számmal nagyobbat. Egy jobb gitár esetében ugye nem kis beruházás, minimalizáld a tévedés kockázatát.
2013. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!