Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell a zenekarhoz?

Mi kell a zenekarhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnénk ismerőseimmel elkezdeni, egy rock zenekart. Mint a hooligans. Az a kérdésem lenne, hogy mi kell egy jó zenekarhoz? Mi kell, az összekovácsololódáshoz? Mennyi idő kell? Mert a zene az életünk. És nem adjuk fel soha. Mert menj, küzdj az álmodért!:)

2013. dec. 8. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem is annyira a magas szintű hangszeres tudás az, ami szükséges, sokkal inkább a kreativitás és a csapatmunkára való képesség. Nyilván anélkül nem lesztek jó zenekear, hogy ne töltenétek hosszú időt próbálással, Amikor először játszottam együtt másokkal, nekem az volt meglepő, hogy még egy olyan dalt, amit a saját hangszeremen simán eljátszom, mennyivel nehezebb összekozni együttessel úgy jóra, hogy meglegyen az összhang, senki se csússzon ki a ritmusból a többiekhez képest, szóval úgy egyben legyen az egész. Tehát én a gyakorlást és a kitartást emelném ki.
2013. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi:)
2013. dec. 8. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Mi is barátnőmmel zenekart akarunk^^ Hooligans számokat veszünk fel és együtt járunk a koncertjeikre:)

"Győztes lesz a harc,ha nincs több hátraarc,

s végül majd tiéd,miért szívből küzdenél" :))

2013. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Abszolút igaza van az elsőnek. Tényleg nem a kiemelkedő hangszeres tudás a legfontosabb. A lényeg, hogy legyenek egyedi, kreatív zenei ötleteid a saját hangszereden és úgy általában dalokhoz. Rengeteg idő megy el próbával és iszonyú sok koncentrációt, türelmet és energiát igényel a gyakorlás. Együtt játszani ezerszer nehezebb, mint amikor egyedül gyakorolgatsz. Ráadásul tolerálni kell egymás nyűgjeit, nehéz időpontot és próbatermet találni. A pénzt is falja az ilyesmi. Valamilyen szintű technikai háttér is szükséges. A dob mindent elnyom, a kis gyakorló gitárkombók alig-alig hallatszódnak, az énekről nem is beszélve.

Szóval nem olyan egyszerű ez a dolog, de simán kárpótol minden apró eredmény.

Nem akarlak megbántani, de én azért nem a Hooligansről vennék példát, sokkal jobb zenészek és zenekarok vannak Magyarországon.

2013. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-mas, szívemből szóltál :) 1-es voltam.
2013. dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!