Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Drop C és Drop D hangolásra...

Drop C és Drop D hangolásra milyen húrt vegyek?

Figyelt kérdés

Milyet érdemes venni rá,ha vegyesen szeretnék játszani? Vagy olyan nincs? Earnie ball-t mondtak már,abból melyik lenne jó?


Ragasztott nyakú gitárom van,nem lesz baja a nyaknak ha "sűrűn" áthangolom? (1-2 hetente pl)

Nem volt olcsó a gitár,sajnálnám,ha baja lenne.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2013. dec. 22. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezt használom: [link]
2013. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
baja az nem lesz csak nem lesz tökéletes pontossága mert hangolásonként újra kell kalibrálni egy gitárt ha igényes akar maradni az ember, az ernie ball valóban nagyon jó én azok közül is a cobalt-ot ajánlanám 0.11 méretben a 12-es már túl feszes lenne egy drop d hangoláshoz még talán c-hez is én A#-ra használok ilyen vastagságot...
2013. dec. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Drop C-re 12-56os not even slinkyt használtam. Felhangoltam Drop D-re és rettentően kemény volt... Ha Drop C-ben akarsz játszani akkor: Not even slinky, viszont akkor szenvedni fogsz Drop D-ben a kemény húrokkal, és a nyaknak sem tesz jót az olyan húzóerő, VAGY veszel pl 10.-es vagy 11.-es húrokat, Drop D-be zsír lesz, Drop C-be viszont már lazább. Neked kell eldönteni :)
2013. dec. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!