Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenéhez értők! Ebben a számban...

Tanárúrkérem kérdése:

Zenéhez értők! Ebben a számban a közepétől ( először 2 40-nél kb. ) van egy sorvég, ami szerintem hamisan szól, vagy nagyon szokatlan zenei fordulat. Azután még többször előjön. Csak nekem furcsa? Ti is észreveszitek, vagy én vagyok hülye?

Figyelt kérdés
www.Youtube.com/watch? V=L4--yFTI8tM (Mandrake: The Necklace)
2013. dec. 25. 22:02
 1/3 A kérdező kommentje:
2013. dec. 25. 22:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom, hogy hamis-e, de az egészen biztos, hogy nem tetszik a fülemnek. Valóban elég érdekes.


Mindig is érdekelt hogy szándékosan használnak-e disszonáns hangokat, pl komolyzenei műben, kifejező eszközként. Tudtok ilyenről?

2013. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ott nem egy hamis hang,hanem azzal akarja az énekes megszínezi a dalt.Konkrétan arra akar ösztönözni,hogy figyelj oda a zenéjére.A komolyzenétől kezdve a rockzenéig minden téren használják.Sajnos konkrét példát mondani nem tudok,csak arra emlékszem,hogy Mogyeszt Petrovics Muszorgszkij:Egy kiállítás képei című zongoraciklusban is van valahol.
2014. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!