Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Másra is volt már hatással...

Másra is volt már hatással zene úgy, hogy nem ismerte a nyelvet amin énekelték?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam sok különböző stílusú zenét hallottam amik közül volt ami tetszett és volt ami nem. Ebben még semmi különös nincs de ahogy tanultam angolul és jobban le tudtam már fejben fordítani a hallott zenék többségét észrevettem, hogy a zenék amik tetszettek és szívesen hallgattam őket pont ráillettek vagy az életemre vagy egy hangulatra, életérzésre.


És ezt az egészet anélkül, hogy ismertem volna a dalszövegeket. Még a szavakat sem ismertem, úgy dúdoltam mint a bikicsunájos ember.


Mintha a tudatalattim ismerte volna a nyelvet és értelmezte volna miről szól valójában a dal.



2013. dec. 29. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj!!:) A zeneszerzők is emberek, emberi érzésekkel, megélnek olyan dolgokat, mint mások, dallammal is lehet hangulatot kifejezni, meg az énekes hangján is hallatszik, hogy az adott dal vidám, vagy szomorú:)
2013. dec. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem csak ilyen alapérzésekre gondoltam, hogy vidám vagy szomorú, hanem hogy ráillett az adott hangulatomra, életérzésemre vagy éppen az egész életemre.
2013. dec. 29. 02:24
 3/5 sándorjános ***** válasza:

Persze, hogy rá tud passzolni. Rám például a King Crimson - Starless c. száma volt ilyen hatással. Későn jártam haza, és gyakran egy órát kellett várni az utolsó buszra (unott pofák, elhagyott újságok, vonatzaj a távolból, csönd és sötétség), fáradt voltam és folyton kétségek közt úsztam. Sose értettem meg a szövegét, de nagyon szerettem. Volt benne egy komor, fekete basszusgitár szóló, amit pszihedelikus, karcoló gitárhang kísér, amitől kiráz a hideg. A végén mégis visszatért a lágyság, valami elemi erő, ami minden addigi sötétségen emeli túl az embert, mint valami megváltás, vagy napfelkelte az éjszaka után. Az ilyen dolgokat nem lehet kifejezni, csak hasonlítani állapotokhoz.

http://www.youtube.com/watch?v=t-YJyffWh3s


A komolyzene is ilyen életérzésekkel, hangulatokkal operál, ami lehet csak átmeneti, de általános is (mint az esetemben), ahogy már írták előttem.

2013. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze. :) Amikor kisebb voltam, 10-11 éves, nem tudtam spanyolul, de imádtam Juanes-t. :) Most, hogy megtanultam, wow, teljesen mintha én énekelném. :)

A Depeche Mode-dal ugyan így vagyok. Babakoromban csak a zene miatt hallgattam (meg persze Dave miatt), 9-10 évesen kezdtem a szöveg miatt is szeretni. :)

13/L

2013. dec. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Útálom az éneket. Olyan zenéket hallgatok amikben nem énekelnek pl. jazz
2013. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!