Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ennek mi a pengetése? (...

Ennek mi a pengetése? ( Akusztikus gitár) Többi lent (House of the Rising Sun)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=LIkLpeDcUis



A végén mutatja sikálva, de nem tudom lelesni a pengetését.



2013. dec. 29. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
hallgasd meg sokszor, és próbálkozz úgy
2013. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, végig bontja az akkordokat, és csak a vége felé van egy olyan rész, ahol 'sikál', de egyáltalán nem bonyolult, használd a füled. Nem biztos, hogy így van az eredeti dalban, de ha F FLF FFF ritmusban pengeted, azzal tuti jól hangzik, most próbáltam ki gyorsan.
2013. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez az ürge elég szarul nyomja.

Nagyon fontos jellegzetessége a dalnak a pengetési mód, ezt nem mutatja be, és attól a bizonyos sikálástól sem lesz olyan, amilyennek lennie kell.

Mindegyik akkordnál először megpendíted a legmélyebb hangot, majd végig gördíted a pengetőt lefelé, majd az E1-től hármat felfelé.

Itt egy másik lecke, itt jól látható, hogy hogyan kell pengetni:


http://www.youtube.com/watch?v=P8bpjgRVLso


Tipp: Én úgy szoktam játszani, hogy amikor lefelé gördítem, nem a hang lyuknál húzom a pengetőt, hanem a húrlábhoz közel ívelek, kissé körkörös kézmozgást végzek, mert a három felfelé pendítésnél már újra a hang lyuknál van a pengető. Ettől érdekesebb, színesebb lesz.

2014. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!