Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangkártya, mikrofon zene/szin...

Hangkártya, mikrofon zene/szinkron felvételhez?

Figyelt kérdés
A számítógépemen az 5.1es hangzást az alaphangkártyával működtetem. Azonban szeretnék jobb minőségű felvételeket felvenni, főleg zene és szinkron miatt (zeneügyileg vokál és esetleg hangszerek, van mikrofonom hozzá bár nem tudom, hogy márkás verzió-e de szerintem lehet használni, ha nem akkor vennék egy headsetet inkább). A régi sulimban ezt egy USBs hangkártyával és egy kisebb mikrofonnal (ami fejhallgatón volt) oldották meg. Szerintetek inkáb belső hangkártyát vegyek? Vagy hogy kezdjek neki ehhez az egészhez? Nem hiszem, hogy egy sima mikrofon vásárlástól jobb felvételeim születnének, gondolom ide hangkártya kéne. A régi SB Live 0101-em nem műkszik ezzel az új driverrel (kxproject) sem, nem tudom átkötni rá a hangfalat.

2014. jan. 1. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Dönthetsz hangrögzítő mellett is:

[link]

Nyilván az olcsóbbaknak nem tudnak azonnal effektezni és az adattároláshoz kell számítógép.

Vagy hangkártya:

[link]

A belső hangkártyát nem tudod jól szigetelni, azaz képes a számítógépben lévő elektromos zajokat felerősíteni.

Az ének rögzítése miatt érdemes "zajtalan" eszközökben is gondolkodnod: a laptop, pc ventilátora, merevlemeze ne zavarja a felvételt.

Egy rendszered minőségét/teljesítményét a legalacsonyabb teljesítményű eszközöd határozza meg. Egy darabig el lehet lenni olcsó mikrofonokkal is, de headsetet pláne ne vegyél.

Ének, beszéd felvételére érdemes kondenzátor mikrofont használni:

[link]

Mondjuk ez esetben figyelned kell arra, hogy a felvevő vagy a hangkártya tudjon adni fantom tápot a mikrofonnak.

2014. jan. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem dinamikus mikrofont ajánlottak hozzá, mármint ének és szinkronhoz, mert így legalább nem kell fantomtáp. Egy USB-s hangkártyával oldjam meg?

Amúgy régi sulim most ilyen hangfelvevőre vált:

[link]

Viszont nincs rá még pénzem XD Én az USBs verzióra hajlanék

2014. jan. 3. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!