Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rock és metal műfajból melyik...

Rock és metal műfajból melyik bandákat érdemes hallgatni? Melyek az "alap" együttesek?

Figyelt kérdés
Még csak 18 éves vagyok, és 3-4 éve hallgatok rockot és metalt, szóval nem igen tudtam megtapasztalni, milyenek is a régi nagyok, de azért mégsem akartam eltűnni abban a páwák és p'csák által hallgatott, zenének hívott akármiben. Jelenleg a Slayerrel ismerkedem, hallgatok még Metallicát (Master of Puppets a kedvenc), és a Guns 'N Roses sem ismeretlen, plusz a legrégebbiek közül a Black Sabbath (bár nem túl sok számuk tetszik, de alapnak éreztem, hogy ismerjem őket). A maiak közül Slipknot, Rammstein, Murderdolls, néha Linkin Park, Oomph!, ritkán Skillet (tudom, keresztény rock, csak 1-2 számuk tetszik), kicsit régebben The Black Dahlia Murder, Five Finger Death Punch, Bullet for my Valentine, újabban az Arch Enemyvel és a The Agonisttal is haverkodom, hébe-hóba Egypt Central, valamint az Emperorral és a Mardukkal ismerkedem. Magyar előadók közül a Tankcsapda és a Road tetszik, még a Depressziót is ismerem, tudok a Led Zeppelinről és a Deep Purple-ről, azokba is tervezem belehallgatni ( szóval viccesen széles a zenei skála XD). Tehát, ha sikerült elolvasnotok idáig, a kérdés annyi lenne, hogy mik azok, amik alap bandának számítanak még, amiket érdemes meghallgatni, és mit hanyagoljak (akár ezek közül is, akár magyar, akár külföldi)?

2014. jan. 2. 01:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Régieket annyira nem hallgatok, de a Running Wildot pl. tudom ajánlani vagy a Manowar -t, ACDC -t.

Szerintem ne feltétlen arra menj, hogy mit hallgat a többség vagy mire mondják rá a rockerek, h ez jó ez alapmű. Elég sok olyan bandát ismerek akiket nagyon kevesen hallgatnak/ismernek.


Pl.: The Unguided, Disarmonia Mundi, Rise to fall, The Stranded, I Legion, My Dear Addiction, The Neologist, Sonic Syndicate


Hanyagolni nem kéne semmit, azt hallgasd ami neked tetszik. Most komolyan kit érdekel más véleménye?

2014. jan. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Freedom Call, Dragonforce ezeket elfelejtettem írni, de szerintem jók.
2014. jan. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Pokolgép, Kalapács, Ossian, Akela

Iron Maiden, Megadeth, Motörhead, Pantera, Kreator, Judas Priest, Kiss, AC/DC, Van Halen, Alice Cooper, Scorpions, Bon Jovi, Skid Row, Dokken, Queen


Nem mondanám hogy ezek "alap" együttesek, de szerintem egy rockernek mondjanak valamit ezek az együttesek :)


Továbbá: láttam hogy Arch Enemy-t is említetted. Ha szereted a hozzá hasonló death metalt akkor ajánlom még ezeket: Obscura, At The Gates, Carcass, Dying Fetus, Amon Amarth, Varg, Six Feet Under.

2014. jan. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
26%
Marduk a legjobb.
2014. jan. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
10%
Rotting Christ
2014. jan. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Kill The Sexplayer ***** válasza:
92%
Ramones, The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, Lou Reed, The Velvet Underground, Death, Possessed, Morbid Angel
2014. jan. 2. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Rock: Pink Floyd, The Who, The Cure, The Doors, King Crimson, Lynyrd Skynyrd, Aerosmith

Metál: Dream Theater, Tool, Opeth

2014. jan. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Eagles, R.E.M., Dire Straits, Red Hot Chili Peppers. Ezeket szerintem érdemes megpróbálni, egyik se olyan kemény rock, de jó számaik vannak.


Ha hanyagolásra gondolsz, hát én nem hallgatok ennyi újabb zenét mert szerintem a régeikhez képest nagyon gagyik. Szerintem a 60'-as évek végétől a '80-as évek legelejéig és a '80-as évek végétől a '90-es évek közepe-végéig volt a legerősebb a rock műfaja. A '80-as évek közepét azért nem írtam mert ott rengeteg tökugyanolyan glam metal előadó volt a híres, szerintem ezek közül egyiket sem érdemes hosszútávon hallgatni. (pld.: Europe, Poison, Bon Jovi, Twisted Sister, Quiet Riot)

2014. jan. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

Iron Maiden, Megadeth, Anthrax, Pantera, Manowar

Moby Dick, Pokolgép, Ossián

2014. jan. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Power Metal:

Rage ,Freedom Call, Gamma Ray, Helloween, Axxis, Hammerfall, Sabaton, At Vance, Stratovarius, Bloodbound, Wisdom, Demonlord, Mago de Oz


Azt hogy mit hanyagolj csak te tudod megmondani miután legalább egy-két számukba belehallgattál.

2014. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!