Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajánlanátok jó folk rock...

Mindsick4you kérdése:

Ajánlanátok jó folk rock bandákat?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon rákaptam a folkra és szeretnék még új előadókat megismerni. Igazából folk-rock zenekarok érdekelnének, mert ebből a műfajból nem ismerek sok bandát. Nyelv, nemzetiség nem számít, de ne az a hörgős-gitárnyúzós folk metal legyen, hanem valami tisztességes rockzene. (Elnézést a metalrajongóktól.) Ha ilyet mégsem ismertek, akkor lehet medieval vagy pagan/celtic is.


Ezeket hallgatom: Faun, Blackmore's Night, Lumsk, Paddy And The Rats, Valravn, The Moon And The Nightspirit.



2014. jan. 3. 22:01
1 2
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ezek mennyire számítanak "tisztességes rockzenének", de azért írok. :D

Schandmaul

Gåte

Saltatio Mortis

Huldre

Subway To Sally

In Extremo

Folque


Nem folk rock, inkább pagan folk (ha érdekel :D) néhány:

Omnia

Asynje

Virelai

Krauka

L.E.A.F.

Sowulo


És ajánlom figyelmedbe a Wyldwood Radio-t, sok jó zenét ismertem meg innen. :)

[link]

(Általában pagan folk megy, de vannak tematikus műsoraik, amikor pl. folk metalt játszanak.)

2014. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen megnézem, amiket írtál :)
2014. jan. 3. 22:56
 4/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Majd esetleg írsz véleményt azokról, amelyikeket megnézed? Csak úgy kíváncsi lennék, hogy mennyire tetszenek (vagy mennyire nem). :)
2014. jan. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Dalriada, Tyr, Korpiklaani
2014. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze :) Ma már szerintem nem, de holnap rákeresek mindegyikre, amit írtál :)
2014. jan. 3. 23:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Alestorm
2014. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Flogging Molly, Dropkick Murphys, The Rumjacks, The Pogues, The Moorings. Ezek mind celtic rock együttesek. Még két magyarországi bandát ajánlanék a sok külföldi után, a Firkint és a Bohemian Betyárst. Ja, és a legnagyobb kedvencem, a Paddy and the Rats, de ahogy látom, őket már ismered :)
2014. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na, itt az eddigi eredmény :)


Schandmaul - Ez nem olyan rossz, de annyira nem fogott meg. Rossznak viszont tényleg nem nevezném.


Gåte - Ez egészen jó, az egyik számuk nagyon megtetszett :)


Saltatio Mortis - Na hát ebből még bármi lehet, egyelőre nem tudom eldönteni, tetszik-e vagy sem.


Huldre - Tőlük biztos több dolgot is keresek majd, elsőre úgy tűnik, hogy a stílusomba vág :D


Subway To Sally - Ez is olyan semleges nekem.


In Extremo - Elsőre erről sem tudom, fogom-e még hallgatni őket. Nekem általában kell egy kis idő, mire kiderül, tetszik-e nekem valami, szóval még ebből is lehet akármi.


Folque - Érdekes hangzás, tőlük biztos keresek még számokat :)


Pagan, naná hogy érdekel :D


Omnia - Velük még biztosan fogok ismerkedni, már csak azért is, mert gyakran találkozom a nevükkel, de persze azért is, mert egészen jók.


Asynje - Hm, ez egész kellemes.


Virelai - Ez egészen tetszik :)


Krauka - Ez is még bizonytalan.


L.E.A.F. - Annyira nem a stílusom.


Sowulo - Ez nem olyan rossz, még erről sincs határozottabb véleményem.


Köszönöm még egyszer a javaslatokat, ami tetszett, annak majd alaposabban utánajárok és a linket is emgnézem, amit küldtél :)

2014. jan. 4. 22:02
 10/14 A kérdező kommentje:
Gyorsan megnéztem pár számot az Alestormtól is. Annyira nem rossz, de nekem ez túl metalos.
2014. jan. 4. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!