Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Normális, hogy akusztikus...

Normális, hogy akusztikus gitáron a felső nyereg nincs odarögzítve?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy western gitárt, használtan. Az előző tulaj cserélte a húrlábat és a felső nyerget csontra. Levettem a húrokat, hogy letakarítsam a húrokat, és azzal szembesültem, hogy kiesett a nyereg. Felhúroztam már, a húrok tartják, de érdekelne, hogy ez így normális-e. Az elektromos gitáromon oda van rögzítve, bár azon nem lett cserélve.

Cort Earth 70-ről van szó.



2014. jan. 5. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális.

Faragasztóval (pl. Palma) két kis csöppet (nem többet, nem kell bekenni az egész alját) rá kell tenni a nyereg aljára, rendesen odapasszintani és valamivel lefogatni (én egy capo-t szoktam rárakni), amíg megszárad.

A húrok leszorítóereje amúgy ott tartja, mikor már fenn vannak, de elég gáz, ha húrcserénél kiesik vagy elmozdul.

2014. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pillanatragasztót nem ajánlok, mert ha még egyszer cserélni kell, azt nehezebb lesz roncsolás nélkül leszedni.
2014. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi, akkor a következő húrcserénél megragasztom.

Egyébként lehet, hogy csak így cserélték ki, vagy elengedhette a ragasztó?

2014. jan. 5. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, ha rosszul ragasztották, de annak látszana a nyoma.
2014. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Eddig egyetlen akusztikus gitáromnak sem volt beragasztva a nyerge és nem is volt látszatja a ragasztásnak. Nyilván el lehet rajta vitatkozni, de egy csere esetén hogyan feszegeted ki a húrlábból a nyerget, ha beragasztod?
2014. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocs, még nagyon hétfő reggel van, kimaradt, hogy felső nyereg. Az minden esetben rögzítve van.
2014. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért, milyen nyeregre gondoltál, ami nincs beragasztva, és ki kéne feszegetni húrcserekor? :P
2014. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Off: Teljesen az alsó nyereg körül forogtak a gondolataim.
2014. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen igen, észrevettem :D De arra is azért kérdeztem rá, hogy alul mi az, amit ha beragasztasz, ki kéne feszegetni húrcserekor? :P
2014. jan. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kezdem keresni a szobámba elhelyezett kandi kamerát, de azért próbálok válaszolni is. Visszatekintés gyanánt: nagyon helyesen, született egy javaslat, miszerint a tulajdonos ragassza le a nyerget, mert annak nem szabad mozognia. A kérdező megfogalmazása valahogy úgy szólt, hogy "az előző tulaj cserélte a húrlábat és a felső nyerget". A "felső" megfogalmazást sikerült figyelmen kívül hagynom (még egyszer elnézést érte), ezért arra gondoltam, hogy a javaslat arra vonatkozik, hogy az alsó nyerget kell beragasztani. Az alsó nyerget ragasztva eléggé macerás kivenni. Lehet perverz dolog, de húrcserénél én kiveszem az alsó nyerget, áttörlöm. Ha valamit még mindig nem értesz, akkor folytathatjuk privátban, és a hétfő reggelre fogott félreértésem ecsetelését kérlek zárjuk le ezen a szinten.
2014. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!