Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jó az MSA márkájú gitár...

Jó az MSA márkájú gitár kezdőknek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
én nem venném meg, még ha kezdő is vagy, kiérdemelsz egy normális tanulógitárt, mert az olcsó szarokon nem tudsz olyan dolgokat megtanulni, amit mondjuk egy tanuló gitár nyújtana neked..
2009. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Tehát van a szar, a tanulógitár, meg a jó?

Én azt hittem, hogy nem kell jó gitárnak lennie egy kezdőgitárnak.


A kérdezőnek: Persze, hogy jó, hacsak nincs 10 centi a húrok meg a nyak között, vagy valami olyan hibája nincs, ami miatt lehetetlen lenne rajta játszani. Ha nincs ilyen gond a gitárral, akkor jó, ne higgy az előzőnek, az alapokat bármilyen olcsó gitáron meg lehet tanulni.

2009. dec. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

haver, mióta is gitározol?:D

én is egy szar tanulógitárt akartam venni, 20ezer forint körül, de rábeszéltek hogy költsek rá legalább 60at.. vettem végül egy 80ezreset, és meg vagyok vele elégedve.. Játszottam 20ezres gitáron is, egyszerűen nem lehet behangolni, annyira hamis:D Mondjuk ezek szólógitárok, akusztikusnál más a helyzet:D Te milyet akarsz venni?

2009. dec. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 bumbi02 ***** válasza:
79%

de jó itt az utolsónak.. nekem tanulo gitárom 13 ezer volt xd és most 2 év után van egy 50ezres kis Cortom:))

amugy hogyha a kezdő lelkes és foglalkozik a gitározással akkor bármi jó neki márkától függetlenül aminek nincs vmi kirivo hibája...az h sokat kell hangolni.. legalább megtanulja fülre hangolni gyorsan:)

2009. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat úgy látszik nagyon megoszlik a vélemény. :D

De akusztikus gitárt akarok venni, amúgy van valami különbség ha a nevében úgy van feltüntetve hogy akusztikus klasszikus gitár vagy csak sima akusztikus vagy csak sima klasszikus gitár? Van valami különbség?

2009. dec. 1. 15:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

na, örülök az övenezres cortodnak, szerintem az még a tanuló gitár kategóriába tartozik, akkor mi értelme van több tanulógitárt is venni?:D Ha meg hamis a gitár, nem fogja megszokni a tiszta hangzást talán, de ez mindegy, mivel akusztikus gitárt akar venni a kérdező, ott meg kevesebb gond van:D

Az akusztikus gitárra általában fémhúrokat szoktak tenni, és pengetővel játszanak rajta, de lehet ujjal is pengetni, a klasszikus gitáron meg nylon húrok vannak, ott meg kifejezetten jobb az ujjal való pengetés..

egyébként a két fajta gitárnak, legjobb ha egy példával mutatom be:

klasszikus gitár:

http://www.youtube.com/watch?v=Yv4OP8qf8lQ

fémhúros, akusztikus gitár:

http://www.youtube.com/watch?v=gqyg1jD2zQc


a klasszikus gitáron többnyire klasszikus darabokat szokás játszani, a fémhúroson meg inkább könnyűzenét.. remélem megkönnyítettem a döntésed:D

2009. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 bumbi02 ***** válasza:
75%

ez a cort sztem már nem tanuló kategoria,szerintem.. ezenkivül már csak egy 80-120 közti shectert h ha veszek és kész...

és 20-30ér is lehet venni jó gitárt haveromnak van egy squier fender bulletstratoja, 25be kerül egy oan asszem és tanulni sztem tökéletes...

2009. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Persze lehet rajta játszani. Valamennyire. Csak aztán el nem vegye a kedved az egésztől, hogy kényelmetlen, hamis, nem tetszik a hangja stb... De főleg attól függ, hogy mennyire gondolod komolyan. Ha tényleg szeretnél megtanulni, meg céljaid vannak vele, akkor érdemes még egy kicsit gyűjtögetned, de ha csak egy fellángolás az egész, akkor fölösleges kidobni a pénzt az ablakon egy jobb hangszerért, amit aztán vagy el tudsz adni, vagy nem.
2009. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, most nagy döntés elött állok.
2009. dec. 2. 18:34
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is MSA klasszikus gitárom van. Két éve kaptam karácsonyra, de nekem tökéletesen bevált. Nulla szintről indultam, így egyelőre jobb nem is kell, ám most, hogy fejlődök, szeretnék egy komolyabb fémhúrosat venni. Ha kezdő vagy akkor MSA-nál nem kell jobb gitár szerintem, mert ha nagyon szeretnél megtanulni játszani, akkor arra jó ez.
2010. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!