Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár húr baja?

Gitár húr baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet hülye kérdés, de mitől lehet az hogy egy ideje a gitáromon, a kis e húron a 3. és a 4. érintőn a hang nem szólal meg rendesen. Olyan hangot ad ki, mintha el akadna, vagy mintha amikor nem fogom le rendesen (rendesen fogom le). Régen nem volt ilyen, már sokszor újra húroztam. Egy ideje csinálja ezt. Bocsi, ha nem volt túl érthető, de jobban nem tudom elmagyarázni, mert én sem értem mi a baja. Minden újrahúrozás után ilyen a hangja, hónapok után is.

2014. jan. 11. 22:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Igazából a 1. és 2. érintő sem hangzik túl jól, de a 3. és a 4. a legrosszabb. Onnantól felfele már tiszta mindegyik hang.
2014. jan. 11. 22:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, úgy érted, berezonál? Milyen gitárod van és eddig milyen húrod volt, és most milyen van? (Méretre gondolok főképp)
2014. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy rezonálna. Miután lepengetem szinte el is halkul, kirezegni sincs ideje. Inkább "cincog" csak. Ez egy Peavey Raptor Plus gitár és mindig Ernie Ball Super Slinky húrokat használok (9-42)
2014. jan. 12. 03:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Eredetileg nem tudom milyen húr volt rajta mikor vettem a gitárt, de amikor elkezdtem Super Slinky Ernie Ballt használni, az elején még nem voltak ilyen gondjai.
2014. jan. 12. 03:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyomd le a felső (E) húrt az első, és az utolsó bundban. A 7-8 bundnál kb 0,5 mm-nek kell lenni a hézagnak. Ha nem annyi akkor állítani kell a nyakat, és ebben az esetben visszatérünk rá, hogy mit csinálj :D
2014. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
El vannak kopva a bundok, vagy alapból egyenetlenek. Vidd el egy hangszerészhez.
2014. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha nem állítgatja házilag a nyakat, amíg pontosan nem ismert, mi a baja a gitárnak.

Ha a bundok egyenetlenül kopottak, vagy van egy vetemedés a nyakban, akkor csak ronthat rajta, ha elkezdi itteni tanácsok alapján állítgatni a nyakat, általában az ilyennek nem lesz jó vége.

Szerintem is vigye el hangszerészhez.

2014. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!