Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudom elsajátítani a...

Hogyan tudom elsajátítani a hörgést?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve a rockot/metalt szeretem. 4 éves koromban már Metallica-t és Iron Maiden-t hallgattam, engem egy akármilyen más zene le se kötött. Ma már inkább a modern rock felé hajlok. Itt jön a kérdés:

Hogyan tudnám elsajátítani a death/black metal screamelést/fry-t. részletesen írjátok le légyszíves vagy linkeljetek be videókat, oldalakat, mert szeretném elsajátítani. egészen pontosan mi a különbség a 2 féle hörgés között? olyat is hallottam hogy gyomorba kell szívni a levegőt meg olyat is hogy hangszálakkal kell képezni. Tanárokat meg iskolákat ne írjatok mert egyrészt nincs is kedvem járni meg időm sincs. inkább itthon magamnak megtanulnám. előre is köszi



2014. jan. 12. 18:14
 1/2 Dorottya1130 válasza:

Gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy hogyan csinálod, hiszen nincs szabály. Nincsk ét egyforma sikoltás/hörgés, mert mindenkié más, nem is jó, ha megpróbálsz leutánozni egyet (bár ismerek olyat, akinek pont az a specialitása, hogy bárkinek az énekmódszerét leutánozza), egy a lényeg: hogy ne fájjon. Ha nem fáj, akkor jó. Ha képes vagy egy nagyon brutális és torzított hangot kipréselni magadból, de csak fájdalom árán, akkor gyakorolj tovább, mert ha úgy megy, akkor meg tudod találni a módját annak is, hogy fájdalom nélkül is menjen.


És igen, hasból kell fújni a levegő, konkrétabban rekeszizommal. Nem árt, ha csainálsz felüléseket, tehát jól tudod irányítani a hasizmaidat. Nagyjából ugyanazt a légzést kell megtanulnod, amit tiszta éneknél is tanítanak, csak itt erősebben kell csinálni. Ezért van az, hogy ha megtanulsz egy ilyen technikát, az kitolja a tiszta hangtartományodat is. Ja, és hát nem árt, ha tudsz tisztán is énekelni szépen.


De egyébként én úgy tudom hogy el kell kezdeni hangossabban beszélni és sokat kell üvöltözni meg próbálkozni a hörgéssel amíg nem sikerül

2014. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit az előző írt néhol teli van baromságokkal, vagyis konkrétan más baromságát másolta át.

Itt egy pontosabb videó

http://www.youtube.com/watch?v=YAaHwGhIUJM

2014. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!