Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ráznak meg a gitárom...

Miért ráznak meg a gitárom húrjai?

Figyelt kérdés

van egy elektromos gitárom,és egy 15wattos kis szobai erősítőm. eddig nem volt olyan,hogy megrázott volna a húr,de most meg és nagyon megijedtem. szóval,szépen készen állt a cucc,és egy videókamerát,bedugtam a konnektorba (ugyanabba a hosszabbítóba,mint amelyikbe a kombór dugtam) és amikor hozzányúltam a kamerához gerjedt az erősítő. amikor letettem és elkezdtem játszani,semmi baj nem volt,viszont amikor abbahagytam és visszanéztem a felvételt,ismét gerjedt és elkezdtek rázni a húrok.


légyszi segítsetek,hogy mitől van ez!

bocsi,hogyha felesleges dolgokat leírtam! S.O.S.



2014. jan. 15. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Valahol földelési probléma lehet. Vagy a konnektor, vagy a hosszabbító, vagy az erősítő, vagy a gitár.

Védőföldeléses a konnektor? A hosszabító? Az erősítő?

Próbáltad fordítva bedugni (hogy a dugó két pólusa fel legyen cserélve)?

2014. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem a gitár a hibás,mert egy másik erősítőre rádugva semmi problem nem volt. megfordítottam a dugót,de semmi,ugyanaz a helyzet. viszont ha elviszem a kamerát,akkor semmi baja nincs. nem lehet,hogy azzal van a baj,hogy zavarja a kombót,hogy oda van bedugva a kamera töltője? (bár te jobban értesz ehhez nyilván,de erre is gondoltam)
2014. jan. 15. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Ehhez azért nagyon nem értek, csak próbálom átgondolni, milyen lehetőségek vannak.

Ha a kamera töltőjének bedugása után ráz, ha nincs bedugva, akkor meg nem ráz, akkor alighanem tényleg ott van valami gond a töltőnél...

2014. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szerintem az a hibás. viszont ha mégegyszer előfordul ilyen,akkor az erősítő megy szakemberhez,és hívok egy hozzáértőt,hogy nézze meg a konektort stb..


köszönöm!

2014. jan. 15. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Viszont amíg nincs megoldva a probléma, ne nagyon kísérletezz vele házilag, hogy mikor ráz mikor nem, mert komolyabban is megrázhat! Mindenképpen hozzáértővel nézesd meg.
2014. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Földeléstől de lehet kábel kontakthibától is. Próbáld külön elosztóba dugni a cuccokat és nézd meg a gitárkábelt, tápkábelt, kamera kábelét és a hosszabbító kábelét, hogy nincs-e megtörve, kirepedve a szigetelés.
2014. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy valami egyébb berendezés testzárlatos a kéróban és a földön keresztül visszajön a delej. Kapcsolj ki mindent a házban csak az erősítő és az a bizonyos kamere menjen, de egy próbalápmával vagy fázisceruzával rá is nézhetnél a földelésre. Nézesd meg a ház(lakás) védőföldelését!
2014. jan. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szutyok a kamerád tápja. Gondolom kapcsolóüzemű és elég gyenge minőségű alkotóelemekből áll.

Annyira ne parázz, nem fogsz belehalni.

2014. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!