Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » MI az IDM és az EDM közti...

MI az IDM és az EDM közti különbség?

Figyelt kérdés
Példavideókat is linkelhettek, megköszönöm előre is! ;)

2014. jan. 17. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

IDM - Intelligent Dance Music

Inkább művészi, próbál színes hangzású, és kidolgozott lenni.

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=tWGc5v0v0Oo

[link] (IDM albumok)


EDM - Electronic Dance Music

Ez lényegében egy összefoglaló név, úgy tudom. Minden olyan zene, amire a klubbokban táncolnak, és elektronikus. House, trance, spy, DnB stb. (Ezekhez küldjek pl. videót?)

[link]

Az EDM-et, úgy vettem észre, sokszor a divatos klubzenékre használják. Pl. David Guetta, Hardwell.

2014. jan. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hú ez nagy segítség volt, nagyon nagyon köszönöm! :))


akkor erre mondhatom, hogy IDM? vagy inkább glitch hop? Kicsit nehéz szétválasztanom ezt a kettőt...


http://www.youtube.com/watch?v=nMV4mvnKHK8

2014. jan. 18. 12:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmiség :)

Szerintem ez inkább glitch hop. (Bár ha úgy nézzük, végül is a glitch hop is IDM zene, hiszen aprólékos és kidolgozott. De ebben így nem vagyok biztos.)


[link]


[link]


Manapság elég sok zenénél nem lehet konkrétan kijelenteni, hogy milyen stílus, mert össze-vissza keverik őket az előadók. Szerintem ez jó, csak így tényleg nehéz belőni sokszor a stílust egy szóval...

2014. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
félreérted a fogalmakat szerintem... az EDM és az IDM egy összefoglaló név (ugye EDM az öszzes elektronikus zene, amire jól lehet táncolni,...) míg pl a glitch hop az egy zenei stílus!
2014. jan. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!