Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akik szórakozó helyeken...

Akik szórakozó helyeken zenélnek mennyit kapnak egy estés fellépésért?

Figyelt kérdés

Sok a szabad időm péntek este és szombaton. Gondolkodok azon, hogy valahol el kellene kezdeni zenélni. Kávézókban vagy népszerű kocsmákban gondoltam. (vidéki városban lakom)

Gitáros vagyok és gondoltam mp3 "backing track"-re szólóznék a 80 wattos Roland erősítőmről szép Gary Moore, Santana stb. dalokat.

Szerintem a közönségnek ez tetszene.


Akik tapasztalt zenészek mennyit kapnak vagy mennyit szoktatok kapni egy ilyen alkalmi fellépésért?



2014. jan. 19. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Összeget nem tudok, de biztos lehetsz benne, erre a kutya se lenne kíváncsi.
2014. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na ez azért így nem igaz, persze attól függ hogy konkrétan hol laksz, milyen szinten csinálod, és hány órás anyagod van?
2014. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 A kérdéssel kapcsolatban légyszi, a megjegyzéseidet tartsd meg magadnak ha nem futja többre.


Eddig van 10 szám amit el tudok játszani. Persze, nem 1-2 számmal akarok oda menni, még kiröhögnek. :)

Kb 1 órás műsort gondoltam.

Városnevet nem írnék, inkább annyit, hogy megyeszékhelyen. :)

Hát a melón kívül állandóan itthon vagyok és gitározok gyakorlok. Szóval komolyan veszem a gyakorlást, de nem vagyok hivatásos zenész.

2014. jan. 19. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek én is egyet, bár gyengébben fogalmaznék. Van egy banda akik nem annyira híresek de pl a Subscribe előzenekara is volt, EFOTon is fellépnek idén. Szóval azért már van egy kis előnyök. Pár éve a fellépéseik nagy részén megkapják a benzinpénzt és ingyen fogyasztást (egy határig). Ez 3-4 éve volt, azóta a Subscribe-os buli óta nem sok minden változott, valahol kapnak valahol nem.


Ezzel csak arra akarok kilyukadni hogy ha egy banda (amúgy tényleg jó banda), csak "ennyire tud érvényesülni" akkor egymagad ne várj túl sokat.

2014. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyre komolytalanabb a dolog.

Éttermekben, szórakozóhelyeken mulatós zenekarok tudnak éppen hogy megélni, ahol ének van, és a jónépnek kellő kék a szeme számokat játsszák.

Mint írtam, arra, hogy te elpötyögsz egy Gary Moore-t senki sem kíváncsi, fizetni meg garantáltan nem fizet érte senki, akkor inkább bekapcsolják a rádiót.

Komplett gyakorlott zenekarok is örülnek, ha a benzinpénzt megkapják egy 2 órás koncertért...

Ne röhögtesd már ki magad...

2014. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
közel 8 éve lépegetek fel elég aktívan különböző helyeken , ez idő alatt pénzt én még sose láttam belőle, tényleg örül az ember ha a benzinpénzt kifizetik és kaptok egy sört fejenként és néha még ezzel is átkúrnak mert megtehetik...
2014. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jobb esetben ha vidékre mész, akkor megkapod a benzinpénzt.

Ez még zenekarosdinál is így megy, nemhogy egyedül..


Tehát ha olvasol a sorok közt: jobb esetben nem TE fizetsz, hogy el tudj menni játszani!

Jobb esetben..

2014. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, akkor mondjuk ki szószerint: IGEN, legtöbb esetben te fizethetsz azért hogy eljuss valahova és megmutathasd magad színpadon, nemhogy neked fizetnek.
2014. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szórakozóhelyeken olyan zenét kell játszani, amilyent igényelnek. Egymagadban, egy szál gitárral szerintem be sem engednek oda, mind mondhatod, hogy van backing tracked :) Oda zenekar kell, akiknek van repertoárjuk, énekesük, stb. Csak egy billentyűs képes szórakoztató zenét egymagában nyomni a lagzi iparban, de még ő is visz magával általában legalább egy embert. Backing trackre játszani minden számot, egyedül ... azt max a show kedvéért tudom elképzelni pl. egy utcán, ahol a gitáros ráül a kombóra s pengeti. Másik dolog: ének is kell, különben egy óra után ( ha nem hamarabb), elhajtanak a bárszékekkel. Keress egy bandát, s menjetek együtt fellépni. Úgy elképzelhető, hogy fel tudtok lépni. Lényeg, hogy az elején akár még ingyen is be kell vállalni, amíg megismernek.
2014. aug. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!