Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek milyen gitárt vegyek?

Szerintetek milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Haladó vagyok és hard rockot-metált (A7X és Metallica elsősorban) szeretnék rajta játszani. Kb 60 ezerért vennék. Mit ajánlanátok? Eddig ezt találtam ami eléggé tetszik. [link] Ez szerintetek milyen? (minőség érdekelne és hogy megfelel-e a fenti kritériumoknak)

2014. jan. 21. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Használt használt használt.

Főleg ha nem első gitár lesz.

2014. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nem szeretnék használtan gitárt venni. Egyáltalán mennyire tartós egy ilyen gitár? És mennyivel lenne használtan olcsóbb?
2014. jan. 21. 18:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Először a kérdésre szeretnék választ és aztán körbenézek neten mert pl amit linkeltem az használtan nem kapható.
2014. jan. 21. 18:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyire tartós? Ha jól megcsinálták, kiszolgál egy emberéletet is. Használtam már 1928-as Martin akusztikust, jobban szólt, mint amik manapság készültek, és még mindig javítható.

Persze az olcsó kategória, mint ez is, amit belinkeltél, azért nem ugyanaz.

Ettől függetlenül ha tisztességes munkával, átlagosan jó fából készül, sokáig jól használható.

Persze vannak olyan alkatrészek, melyek elhasználódnak. Kell karbantartás, néha felújítás - csak éppen az a kérdés, hogy egy ilyen árkategóriában megéri-e egy újrabundozás például.

Ami még elhasználódik, az a húrláb, a nyereg, a potméterek, a kapcsoló, a jack aljzat, a kulcsok, de ezeknek is jópár év kell általában, mire észrevehető bajuk lesz, tehát egy 3-4 éves gitáron még általában nincs baj velük, ha átlagos használatban volt (nyilván, ha vacak minőség eleve, akkor azért tönkremehet egy kapcsoló ennyi idő alatt, vagy lötyögősök lehetnek az alaktrészek). A többi évtizedeket kibír. Alapvetően nem egy bonyolult dolog egy gitár, nincsenek nagyon misztikus hibák.

Azt konkrétan nem tudom, hogy egy ilyen Schecter mennyire tartós, de minden gitár javítható, felújítható - csak kérdés, az árához képest mennyire érdemes.

2014. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat :) Remélem azért valaki tud majd segíteni a gitár választásban is. Egyébként azért nem bízom a használt gitárokban mert amim most van az egy Epiphone SG model, 40 volt, alig egy éves és már annyi baja volt (poti, jack) és most a pickup szarakodik -.-. És ez ugyan az az árkategória. Vagy 60-ért használtan már akár egész jó minőségűt kapnék?
2014. jan. 21. 19:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, azért ez sajnos nem nagyságrenddel jobb. Ezeknél lehet, hogy kifogsz jobbat vagy kevésbé jót.

Olyasvalakit lenne jó kérdezni, akinek épp ilyen van, vagy utánanézni külföldi "review" oldalakon, mit írnak róla.

2014. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként azért nem bízom a használt gitárokban mert amim most van az egy Epiphone SG model, 40 volt, alig egy éves és már annyi baja volt (poti, jack) és most a pickup szarakodik -.-"


És ez hol függ össze azzal hogy használtat veszel?

Pont azért tudsz jobb minőséget venni.

Az ilyen árú gitároknál nem különlegesség az hogy olcsó alkatrészeket szerelnek bele, poti, jack, stb. és hamar tönkremennek.

2014. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Használtál járnál szerintem is a legjobban. Én első gitároam leszámítva (ami egy baltimore bs-1 volt, messziről kerüld ezt a márkát :D) az összeset használtan és nem is hiszem hogy máshogy fogok. A nagy előnye a dolognak, hogy 60ért veszel egy olyat ami alapból boltba többe kerül és ezért -jóesetbe- jobb minőséget kapsz mint amit újan vennél. Egy valamire való gitár nem fog tönkremenni pár év alatt és nem valószínű hogy valami régi vintage gitárt kifogsz ennyi pénzért használtam.


Másik előnye, hogy ha nem kell már és nem tetted tönkre, akkor többnyire nagyjából ugyan ennyiért eltudod adni vagy akár még jól is járhatsz vele kicsit anyagilag. Szóval igazából nincs kockázata a dolognak, ha így nézed.


Viszont a nagy negatívum az az, hogy kell egy hozzáértő ember, aki megnézi személyesen a gitárt és kipróbálja, mert ha hibásat fogsz ki, akkor azt nem lesz könnyű eladni újra. Ha van ilyen embered, akkor nem foghatsz ki rosszat és mindenképp érdemes így használtat venni.


Ha metálkodni akarsz, szerintem nézz körül az LTD (ESP olcsóbbított változata), Jackson, BC. Rich, Ibanez, Sterling (nem tudom van e 60ért) között. Vagy esetleg deluxe modellek más márkákban...


Ezek népszerű márkák, és annyira nem csalódhatsz bennük szerintem, pontos típust nem tudok írni, de olvass véleményeket (rewiev) vagy a 60 körüli áron nézz körül ezek között (nem lehet túl sok fajta kb pont 60ért) és kérdezz rá itt vagy a hangmester fórumán, hogy milyen gitár!


+ 1 tedd fel ugyan ezt a kérdést a Hangmester fórumon a "milyen gitárt vegyek" topicba. Ott több hasznos választ kaphatsz.

2014. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt! Köszi :)
2014. jan. 23. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!