Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Delay vagy Reverb?

Delay vagy Reverb?

Figyelt kérdés

Melyik lenne hasznosabb?

A célom: Egy jobb Lead hang elérése. Az én erősítőmnek egy kicsit több a magas hangja, ezért azt is ki szeretném egyenlíteni.


Boltban próbáltam mindkettőt, de nem sikerült dönteni. A Reverb pedálok viszont sokkal drágábbak. Behringer-t pedig nem szeretnék venni mert amikhez eddig szerencsém volt eléggé zajosak voltak.


Erősítő: Jet city, 50 wat, full csöves

Gitár: Vintage V100



2014. jan. 23. 20:19
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Szia nekem is Vintage V100-om van :) Én a reverbet ajánlanám mert azt akkordozásnál is fel tudod használni, azt pedig minden számban kell valamennyit :D
2014. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szólókhoz jobb a delay, ritmusozáshoz meg a zengető inkább, persze ez nem ökölszabály, meg erősen stílusfüggő.

Magas hang kiegyenlítésre viszont nem ilyesmi való, ezt nem is igazán értem...

2014. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Reverb teret ad a hangnak és élőbbé teszi, a delay meg segít elkenni a hibákat :)

Szerintem a Reverb kicsit visszafogottabb és hasznosabb általában, a delay-el vigyázni kell, mert ha folyton használod, egy idő után unalmassá teszi a hangzásod szólóban szerintem. Persze kétségtelenül hatásos. :)

2014. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Multieffekt? Hogy mindkettő legyen?
2014. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Erre nem lehet válaszolni. Melyik lenne hasznosabb? Két különböző effektről beszélünk. (Kérdezhetted volna azt is hogy torzító vagy wah pedál, melyiket vegyem meg?):)


Az lenne hasznosabb amelyikre neked szükséged van..

2014. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
a delay visszhang a reverb meg zengető, nem ken el egyik se semmilyen hibát max felerősíti, vegyél inkább egy hangkártyát és valami DAW-ba olyan effektet raksz rá amilyet akarsz
2014. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

De bizony, hogy elkeni. Nem a hamis hangokra gondolok, hanem az akadozásra, a pontatlanságra, a frazírozás bénaságaira.

Egy agyonvisszhangozott szóló a laikus közönség számára sokkal hatásosabb tud lenni és a fenti hibákat kevéssé észrevehetővé teszi.

2014. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Azt meg sose értettem, miért jó, ha valakinek folyton egy vacak számítógéppel kell molyolnia ahhoz, ha játszani akar.

Maximum ha otthon a szobájában penget és fel akarja venni. Esetleg próbán, bár sok értelme ott sincs, mert se stúdióban, se koncerten aztán nem az jó megoldás. Megbízhatatlan, kényelmetlen, nehezen kezelhető.

2014. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne megbízhatatlan, kényelmetlen, nehezen kezelhető egy reveerb pluginon? XDDDDD
2014. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Pedig bizony, erõs visszhangnál jobban talán csak a veszett wahozással lehet elmosni a hibákat, álá Kirk Hammett. :D
2014. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!