Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mára rock a zene metaforája...

Mára rock a zene metaforája lett, és mindenki rock sztár?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy már lerocksztároznak mindenkit, pl. pop énekeseket is.
2014. jan. 24. 18:52
 1/4 sándorjános ***** válasza:

Mert a média egy buta módszer, ami buta embereket terel kénye és kedve szerint. Minél több embert akar megnyerni saját elveinek, akaratának, hogy nagyobbra dagassza pénztárcáját. Minden ember profitforrás és, ha olyan rétegeket is megnyer a popkultúra, akik inkább alternatívok, vagy undergroundok, avantgárdok akkor több ember fog neki fizetni, elfogadni a tömegkényszer akaratát. Azt akarják, hogy az alternatív kultúrák tagjai ostoba ember létére elhiggyék egy adott sztárról, hogy rock az, amit csinál. Beküldik az álruhás farkast a bárányok közé. Próbálják felkelteni azonosulhatatlan előadók javára a csapatszellemet. Ha azt mondják rocker, akkor beküldik a média bundájú farkasukat egy rocker kategóriájú nyájba, hogy rokonszenvből átértékeljék azt a célkitűzést, ami végett ez a farkas álruhát öltött, mármint a gyarapodást, ami mint egy birka elejtésével, úgy a közönség kizsákmányolásával is lehetséges. A forgalmazó, a stúdió az együttes jóllaknak és a közönség igényei, mint tudjuk másodlagosak.


Nem akarok konkretizálni, de vannak olyan mostanában befutott sztárbandák, akiknek inkább a hátszele hozta meg a sikert, mint a tehetsége és ha valaki nem akar a nagy tömegek masszájába tartozni, akkor azt meg kell győzni valamilyen alantas úton.

2014. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, amit mondasz, de el nem tudom képzelni, hogy valaki elhiggye ezekeről, hogy rock sztár, mikor az teljesen egyértelműen pop. Nem olyanokról van szó, akik megpróbálják magukat rockernek eladni. Egészen egyértelműen pop énekesekre is mondják ezt. Most hirtelen nem tudom, mire is mondták, de például senki nem fogja azt hinni, hogy mondjuk egy Mika rock sztár, csak mert így fogalmaznak. De lehet, hogy ma már a rock sztár nem ugyanaz, mint a rock énekes?
2014. jan. 25. 01:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mert Rock n Rollozni menő. Álszent f..zság, mert ezek a pop, média, stb prostituáltaknak és a rajongóiknak pont, hogy a rock zene az "elkapcsolási faktor". De azért menő pózolni rocksztárként...
2014. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hm. Hát lehet, nekem akkor is hülyén hangzik.
2014. jan. 25. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!