Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus vagy akusztikus...

Klasszikus vagy akusztikus gitárral jó kezdeni? És tudnátok ajánlani könnyen játszható dalokat, zenéket?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

A klasszikus is akusztikus, csak nylonhúros, míg a másik fémhúros.


Egyébként meg attól függ, milyen zenét szeretnél játszani. Klasszikus inkább valóban komolyzenére ajánlott, ha mindenféle slágereket akarsz, akkor fémhúrost vegyél inkább.


Dalokat itt találsz.

[link]

2014. jan. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első már leírta azt, amit már minden héten megkérdez valaki. Annyit fűznék hozzá, hogy attól tedd függővé, milyen zenét szeretnél játszani. A klasszikus gitár, mint ahogy a nevében foglaltatik, klasszikus zenékhez ajánlott, spanyol találmány, latin dallamokhoz, különböző népzenei stílusokhoz használják, fingerstyle-hoz stb. Bele fér a könnyűzene is, de ha téged a rockosabb műfaj érdekel, akkor inkább fémhúrost ajánlanék, mert amit el lehet játszani nylon húroson, azt el lehet játszani fémen is, de fordítva már nem feltétlenül igaz.

Ha meg könnyen játszható dalokról kérdezel, akkor azt gondolom, hogy a klasszikusra írt dalok nem igazán a könnyűbe sorolhatóak.

Hogy kinek mi a könnyű, relatív, én a western gitárommal ilyenekkel kezdtem, mint: Ha én rózsa volnék, Phil Collins, The Shadows, Felkelő nap háza.

Szerintem kezdj akkord váltások gyakorlásával, de egy jó tanár pótolhatatlan.

2014. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!