Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Én a keresztes akkordokról...

Én a keresztes akkordokról szeretnék kérdezni. Egészen pontosan azt, hogy van e valamiféle összefüggés/átmenet?

Figyelt kérdés
Tudom így nem túl világos, úgyhogy inkább egy példával szemléltetem: vegyünk egy d dúrt, aminek a hangzása vidám-fényes és egy e dúrt, ami inkább komoly. Akkor a kettő között lévő akkord a d# dúr egyszerre lesz "vidám és komoly" vagy ilyen összefüggés nem létezik?

2014. jan. 30. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyrészt az E dúr ugyanúgy "vidám" mint a D dúr. A moll akkordok "szomorúak". És nincs ilyen összefüggés.
2014. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtál, Az E dúr, pont ugyanannyira vidám, mint a D dúr.. Ha ugyanúgy egy dúr akkordot lejjebb vagy feljebb játszol attól nemlesz más hangulata.. :)



Dúr és moll közt van ilyen különbség, de hogy A B C D E hang az teljesen mindegy...

2014. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát azért szerintem nem tök mindegy, mert minden akkordnak megvan a maga karakterisztikája.
2014. jan. 31. 10:39
 4/18 anonim ***** válasza:

Igen, megvan a karakterisztikája. Egy mollnak, egy dúrnak, egy dúr7-nek, akárminek, mind más-más karakterisztikája, hangulata van. De nem annak hogy E vagy D....


Attól a hangulata, karaktere teljesen ugyanaz marad, hogy ugyanazt az akkordot eltolod lejjebb vagy feljebb. :)

2014. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Na, ezért kell a szolfézs...
2014. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még az se..
2014. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha olyan mindegy akkor, talán az is teljesen mindegy, hogy egy G-C-F akkordmenet helyett, pl E-A-D-t játszunk?

Igen a dúr a vidám, a moll, a szomorkás.

De ettől függetlenül van különbség dúr és dúr, moll és moll között is.

2014. jan. 31. 17:25
 8/18 anonim ***** válasza:
Persze, más a hangnem. De akkord soundja, hangulata, és az akkordmeneten belüli szerepe ugyanaz.
2014. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
* az akkord soundja
2014. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Ha olyan mindegy akkor, talán az is teljesen mindegy, hogy egy G-C-F akkordmenet helyett, pl E-A-D-t játszunk?"


Pontosan.. ahogy mondod! Attól hogy át van transzponálva magassabb vagy mélyebb hangokra, attól még tökkkéletesen ugyanaz marad a hangulata az egésznek. :)

2014. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!