Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egyik pillanatról a másikra...

Egyik pillanatról a másikra meghalt az erősítőm, valaki, aki jobban ért ezekhez a dolgokhoz, tudna tippet adni hogy mitől lehet ez, illetve hogyan orvosoljam a problémát?

Figyelt kérdés
Egy Peavey Bandit 112-es tranzisztoros gitárerősítőm van, kb. 2 éve használom mindenféle gond és probléma nélkül. Ma délután játszottam rajta, minden rendben ment, majd mikor este leültem volna mellé gitározni, nem működött, mintha be sem lenne kapcsolva (de a led világít, és ha kikapcsolom "puffan" egyet, mint akkor, amikor véletlen elfelejtem kikapcsolás előtt 0-ra húzni). Nem reagál semmire, ha az inputhoz közelrakom a jackdugót akkor sem "serceg" mint ahogy szokott, semmi reakció nincsen semmire, bármit is csinálok. 3 különböző kábelt , és 2 különböző gitárt is kipróbáltam, nem hiszem hogy innen eredne a hiba forrása. Természetesen ezerszer megnéztem hogy jól van e összedugva, nincs e torz csatornán, stb, de minden stimmel.

2014. febr. 7. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is volt hasonló problémám, de mint kiderült nem az erősítővel volt a baj, hanem a gitárral: a gitár csatlakozójánál érintkezési hiba volt, mert elmozdult egy zsinór a gitártesten belül.

persze nem biztos, hogy nálad is ez a helyzet :)

2014. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek gratula...

Kérdezőnek:

Nézd, biztosíték gond nem lehet, ha az erősítő bekapcsol, innentől kezdve meg bármi baj lehet.

Vidd el szervizbe, semmilyen más tanácsot nem lehet adni.

2014. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi szépen :)


Sejtettem én is hogy ez vár rám, de egy kérdést azért megért mielőtt lerovom a szervizes köröket :D

2014. febr. 7. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!