Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az hogy egy rap...

Miért van az hogy egy rap zenét (akár külföldi akár magyar) még évek után is jó, illetve menő hallgatni, de egy más kategóriába tartozót ciki? (pl egy Rihanna Only Gril)

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert Rihanna popzenét csinál ami főleg a divatról szól. Akik ilyeneket hallgatnak azok körében az a fontos hogy amit hallgatnak az valami új, divatos, trendi legyen. Nem a minőség számít nekik. A raphallgatók(általában) leszarják milyen régi egy rap szám, tudják hogy attól még lehet jó és nyugodtan hallgatják.
2014. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én a rap zenét preferálom, ezért is érdekelt, mert én magam úgy vagyok vele hogy a 2009-10-es zenéket is ugyanúgy hallgatjuk, de egy 1-2 éves másfajta zenétől ótvart kapok :D
2014. febr. 9. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a társadalomnak akarsz megfelelni és nem a saját ízlésednek.


Én 25 éve BlackSabbathot és MilesDavist hallgatok. És az mindig is menő marad. És tudom, hogy miért.

2014. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Már akinek, én például nagyon kedvelem Rihannát és elő is szoktam venni a régi számait is :) de több zenei stílus is ilyen, rap-ben is vannak olyan számok, amiket nem lehet megunni még évek múlásával sem ;-)
2014. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Igazából azért, mert a rapnek van értelme, mondanivalója.

Ha megírnak egy depressziós rap számot mondjuk 2003-ban, az 2014-ben is hallgatható lesz, mert mindig lesznek depressziós emberek.

Pl Eminem, Tupac stb.

Viszont a pop számok többségének semmi értelme.

Tök király szám, 2x meghallgatod és már rá is untál ;)


RAP 4 LIFE! <3

2014. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Én a pop számokat hallgatom többnyire, de pl Eminemet nagyon csípem, meg Macklemoret!


Tehát: én hatalmas directioner vagyok (de ez most nem is olyan lényeges) és elő szoktam venni olyan számokat is amik már pár évesek! Sőt szerintem vannak olyan számok régebbről amik jobbak mint egy új! Például a "what makes you beautiful" az első számuk, és nekem az az egyik kedvencem ;) ugyanígy Katy Perryvel: a Teenage Dream, a California Girls stb. Mind régi számok, mégis nem unom meg mai napig! Avicii: pl Levels! Nem új szám, mégis tőle a kedvencem! FOB: Dance Dance, Thanks For The Memories stb. Ezek a legnagyobb slágereik, mégsem újak ;) tudnám még sorolni, de szerintem érted, hogy mire akarok kilyukadni...


Vannak azok az emberek, akik azért szeretnek egy előadót, mert pl: szép, jófej, botrányos, cuki, népszerű stb.

És vannak azok az emberek akik a zenéjért szeretnek valakit! Ők azok, akik régebbi dalokat is szeretnek!


De ez a kérdés előadóktól is függ! Nyilván évről évről jobbak lesznek, és vannak olyan számaik régebbről, amik nem olyan jók, ezért nem halgatják őket. És szerintem ez tök normális.


Ami rappet illeti, szerintem azt azért nem lehet megunni, mert ott nem a dallamon és a ritmuson van a hangsúly, hanem a szövegen! :) aki ezt a stílust hallgatja az akár évekig tud gondolkodni arról, hogy mit üzen egy dal szövege. Persze vannak olyan rapp halgatók is akik olyan külföldi rappet hallgatnak amiből semmit sem értenek, és szerintem nekik ez nem is olyan nagy élmény így.


Nos, én így látom ezt a kérdést, gondolom sokan nem értetek velem eggyet de hát ízlések and pofonok ;) 12/L

2014. febr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
53%
Szerintem azért, mert rap zenét kevesebbet játszanak a rádiók, tv-k, mint pl a fent említett Only girl-t, aztán már kicsit unalmas, mikor tizedjére hallod egy nap ugyanazt a számot :D
2014. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert van jelentésük,tartalmuk nincs sokszor leadva médiában és mert a hallgatói nem divatot hanem értéket keresnek.
2014. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!