Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért minden 80-as évekbeli...

Miért minden 80-as évekbeli videoklipnek olyan rossz a képminősége, hogy le lehetne húzni a wc-n?

Figyelt kérdés

Láttam már több száz klipet, és ha '91-be készült, akkor már egész jó a felvétel minősége, de ha a 80-as években készült, akár '88-ban, akkor már alig látni rajta valamit. (Forrás: számos zenecsatorna, videómegosztók).

A 80-as években a videoklipeket olyan rosszul rögzítették volna?



2014. febr. 14. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A technika fejlődésével egyre jobb minőséget lehet elérni. Ezért van, hogy egyre jobb felbontásban jönnek ki a klipek.
2014. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A filmkészítés még csak 120 éves műfaj, ebből 30 év azért nagyon sok és nagyon sok mindenben fejlődött a technika. Ennyi a magyarázat.
2014. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A régi TV-k 720*576 felbontásúak voltak. Akkor ehhez igazították a minőséget.

A mai LCD TV-knél viszont ez 1080*1920.

Meg az is lehet, hogy mágnesszalagra rögzítették az adást, ami szintén nem tesz jót az időtállóságnak.

2014. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön a klipekhez a wc-nlehúzás? Én imádom, hogy olyan régiek. Olyan barátságos és megnyugtató hangulatot hordoznak magukban, olyan "tiszta", de olyan értelemben tiszta, hogy ilyen "lelkületileg". Remélem, érted. Különben meg akkor olyan volt a technológia, most már tudnak teljesen szemcsétlen minőséget is csinálni, nem várhatod el, hogy valami egyből tökéletes legyen; először még kamera se volt, aztán lett valami, amit utána el kezdtek fejlesztgetni. És tényleg nekem azokat a videókat nézni tökre szívmelengető. Különben is, örülj, hogy nézheted őket, és netre feltölthetővé tették, mielőtt megkoptak volna azok a felvételek, hogy nem látnál belőle semmit!!:)
2014. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy régi 80-as évekbeli filmet letöltök full hdban vagy tömörítetlen állapotban BD50. Az is teljesen jó minőség és messze elhúz ezeknek a klippeknek a minőségétől. Tehát lehet azt mondani hogy változott a technika, de ha az akkori analóg felvételekből filmek esetén tudnak csinálni egy ilyen viszonylag korrekt minőséget a digitalizálás során akkor a zenei klippeknél miért nem sikerül? Vagy csak nem foglalkoznak vele? Én csak azt mondom hogy szerintem ha foglalkoznának vele akkor az eredeti analóg módon rögzített szalagok segítségével tudnának jobb minőséget is csinálni.
2015. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!