Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért fikázzák sokan a Rap-et? :O

Miért fikázzák sokan a Rap-et? :O

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és szinte csap Rap-et hallgatok.

Ha valaki meghallja elkezdi fikázni ,

ha valaki meghall egy komolyabb szövegű Rap-et rögtön lefikázza.

Mint pl ezt :

http://www.youtube.com/watch?v=sGJPC71kzF0

Nem értem miért fikázzák , érteni kéne a szövegét és vágni mi a téma .

Szerintetek miért fikázzák ilyen sokan a rap-et ?


2009. dec. 10. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha valaki a dallamos zenét és a szép énekhangot keresi, akkor valószínűleg nem fogja a rap-et szeretni. Én sem szeretem úgy általában. De nem is kell mindenkinek ugyanazt a stílust szeretnie, hiszen különbözőek az ízlések, különbözőek az igények, mindenki másként látja a világot és más értékeket tart szépnek. Ez jó így.


Téged pedig ne zavarjon, hogy másoknak nem tetszik az, amit hallgatsz. Ha te ezt kedveled, hallgasd nyugodtan. Biztosan találsz benne olyan mondanivalót, értéket, amely rád pozitív hatással van.

2009. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Thurston ***** válasza:
94%
Alapvetően nincs bajom semmilyen zenei stílussal... Viszont erről is azt mondod, hogy "komolyabb szövegű rap", közben meg tiszta közhelyparádé az egész. A hip-op számok többsége már húsz éve ugyanezekről a témákról szól. A fent linkelt számban ráadásul a zenei körítés is roppant igénytelen, ez pedig roppant mód idegesít engem.
2009. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert sokszor mint előttem írták semmi komoly nincs benne.

Nagyon ritka a jól sikerült rap szöveg. Valami nagyon komolyat akarnak írni sokszor, és egy nagy semmi lesz belőle.


Én nem mondom, nehéz, de az nem kifogás a rosszra.


Amúgy meg az hogy kinek mi tetszik, és mi nem, teljesen magánügy. Azt hallgass, ami tetszik.

2009. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

én azért nem szeretem, mert egy csomónak ilyen befordult szövege van, eljátszák a nagy világfájdalmat, közben meg egy csomónak ki van nyalva a segge

meg amúgy a rockot nem fikázzák sokan? minden műfajt szid valaki, szal ennyi:D

2009. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
A rap számomra nem zene. A zenének van ritmusa és dallama, a rap-nek nincs. A szövegek 99%-ban arról szólnak, hogy milyen sz*r életük van a fekáknak, illetve a cigányoknak, egyetlen és legfőbb értékként a pénzt tartják fontosnak, a klipekben a fekacsávó megszakad a harminc kiló aranytól, ami rajta van, közben meg sír, hogy neki milyen rossz az élete, a nőket tárgyként kezelik... Az összes rapper azt érdemelné, mint amit az istenkirályszászár Tupac kapott: 12 golyót.
2009. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
én minden stílust szeretek kivétel a technó na az a hülyeség de nem ítélem el azokat akik ezt halgatják de attol függetlenü annak mi a fene értéke van? semmi szal az emberek ilyenek mindent kifikáznak ami neki nem tetszi azt hallgas ami neked tetszik és kész
2009. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

15:16 válaszoló , de a divat Rapereket nézd.

Hanem pl a magyarokat akik tényleg a semmiből kezdték , azután nyomd ezt a 12 golyót a fejbe szöveget.

2009. dec. 10. 16:18
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Mitől komoly ennek a számnak a szövege, kicsi csíra?

Attól, hogy az illető kiakad azon, hogy merik lekapcsolni a rendőrök, amiért graffitizik, tizenévesen iszik, drogozik? Már jó, hogy nem a rendőr a hibás... Pedig az igen tisztelt úriember ilyeneket mond. "Azért jöttem, hogy gyűlöljek." Gratulálok, felnőttes gondolkodásmódra és komoly élettapasztalatokra vall. Mélyről indult? Én is, mégsem lettem köztörvényes bűnöző. Valaki kényszeríti arra, hogy rongáljon, garázdálkodjon, drogozzon? Nem.

Szegény kicsi csíra itt sír a kb. 18 évével, hogy milyen szar az élete, holott másnak sem jobb, csak éppen ezt más emberek nem hangoztatják, és nem érzik kötelességüknek, hogy emiatt bűnöző életmódot folytassanak.

Persze ha nagyobb leszel, akkor rájössz, hogy ez az egész nem több puszta meddő nyavalygásnál. A rap nem zene, a szövegek nem közvetítenek értékeket, csak egy tizenéves sírását... Persze 16 évesen nem várhatja el az ember, hogy komoly és kiforrott ízlésed legyen, illetve képes legyél megkülönböztetni a komoly dolgokat a komolykodóktól.

2009. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha végig hallgattad akkor csak levágtad , hogy miért csinálja ezeket .


-- Itt a lényeg --

2009. dec. 10. 17:45
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Képzeld el másoknak is igen sz*r az élete. Ez nem művészet, mivel a művészet célja az, hogy "mögé láss". Nem röpíti a szába sült galambot, hogy nesze: "K*rva, rohadt, büdös élet, én csak szenvedek itt, mint a f*szom, ezért iszom" stb... Belőlem pl. egy sima insrtumentális zene ezerszer több érzést vált ki, mert olyan, mintha a saját érzéseimet tükrözné bármilyen trágár szöveg nélkül. De ezt a vitát még nagyon sokáig lehetne folytatni, de nem lenne sok értelme, mert mindenki mást szeret.
2009. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!