Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitarrhoz mikor...

Fatalerr0r kérdése:

Elektromos gitarrhoz mikor kemenyedik be elegge az ujjbegy?

Figyelt kérdés
Az van ,hogy nekifogtam gitarozni ugy kb 5 hete ,eleinte puhak voltak az ujjaim es neha nagyon fajt a hurok lenyomasa de aztan 2 het gyakorlas utan bekemenyedett jol es nem fajt mar egyaltalan....a problemam ott van ,hogy a szamokban van egy csomo pull off es az ujjam fel van tole repedezve,kemeny bordarabkak szakadnak ki belole ami ahoz vezet hogy neha verzik meg besebzik ami megint csak kenyelmetlenne teszi a gitarozast.... es ez igy megy vagy ket hete ujra es ujra....mikor lesz olyan hogy nyugodtan csknalhatok vele akarmit akarhanyszor? Vagy ez folyton igy lesz?

2014. febr. 20. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a technikád nem jó, de mindenféleképpen pihentesd az ujjaidat, pláne, ha vérzik. Kerülni kellene, hogy a húrokról, a fogólapról és a kézfelületedről mindenféle mikróba a véráramodba kerüljön.

Ha a probléma továbbra is fennáll, akkor használj minél vékonyabb húrokat, azoknak kisebb a feszítése, így könnyebben tudod őket nyújtani. Lemondasz ugyan némi hangerőről és hangkitartásról... Ha még így sem jó hangold le a hangszered 1-2 félhanggal és használj capot, vagy transzponálj.

De addig is hagyd a sebeket begyógyulni!

2014. febr. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz folyton így, egypár hónap múlva már teljesen kemények lesznek az ujjbegyeid. Addig is gyakorolj minden nap, de csak mértékkel, tehát addig, amíg még nem fájnak nagyon és sebesednek ki az ujjaid.
2014. febr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
rossz tehnika alatt mit ertessz? mi az amit talan rosszul lehet csinalni?egyedul tanultam meg gitarozni,minden tudasomat a netrol szereztem es lehet ,hogy van amivel nem vagyok tisztaban es rosszul csinalom
2014. febr. 21. 19:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló dolgokra gondoltam. Nagyon jó a net, rengeteg hasznos anyag fent. Ahhoz viszont, hogy folyamatosan fejlődni tudj, szükségesek a jó technikai alapok. Nem kell nagy dologra gondolni, mert néha milliméterekről és esetedben irányokról beszélünk, de nem gyalulod le a húst az ujjad végéről.

Pár órát, esetleg egy bő fél évet kellene tanárhoz járnod. Aki nemcsak megmutatja az alapokat, de ha szükséges a rosszul berögzült dolgokat is ki tudja javítani. Mondjuk mindkettőhöz te is kellesz.

2014. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!