Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehetnék amerikában...

Hogy lehetnék amerikában sikeres előadó művész?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Most több mint 60 dalom van amiknek én írtam a zenéjét,a szövegét.Ezeket a dalokat amerikában szeretném majd kiadatni egy-két év múlva. Jól énekelek,és jól táncolok.

2014. febr. 26. 17:21
 1/2 sándorjános ***** válasza:

Szerintem előbb konzultálj magyar zenészekkel. A dal az komplex dal akar lenni, tehát szöveg, ütem, harmónia, bassus egyben? Ha ilyen szerzeményből 60 at össze tudtál hozni 15 évesen emelem a kalapom, de ha csak a szövegek vannak megírva ne sok jóban reménykedj. Minden esetre szerintem énekes akarsz lenni, a hangszeres játékhoz a tánc elég harmadlagos tudás :). Egy énekesnek is szükséges a zenei ismereteknek annyira birtokában lenni, mint egy gitárosnak, vagy zongoristának, szerintem eszerezz be egy olcsó harmónia hangszert, amivel gyakorolhatod az éneklésed hangmagasságait, fejlesztheted a hangtónusodat. Hogy sikered legyen nem árt a jó angol nyelvtudás, tehát szinte folyékonyan tudnod kéne. Kell egy jó csapat, akikkel felléphetsz, akiknek az ötleteit megvalósíthatod, azok a tieid. Kell egy egyedi stílus, hangvétel, szóval hallgass nagyon sok különféle típusú zenét, amíg össze nem áll a fejedben, hogy mely zenei stílusokat akarsz saját művészetedbe beemelni, például:

A Red Hot Chili Peppers merít: Az alternatív rockból, hip-hopból, funkyból, bluesból, indiános, kissé szaggatott énekhang kezelésből, funk-rockból, popból.

Tehát az egyediséget nagy egészek összevonásából lehet kifracsalni kreatív ötletek segítségével. Szükséged lesz még kapcsolatra külföldön, mert egyedük az érvényesülés csak biztos állás, vagy biztosított cél mellett lehetséges (felvettek ide, vagy oda egyetemre/dolgozni/zenélni stb.), ehhez pedig folyamatos pályázatokat kell csinálnod. Ha van ismerősöd, az bemutathat külföldi ismerőseinek és egy kettőre gyorsabb a beilleszkedés, azon túl kissebb az esélye, hogy albérletben kell laknod.

Szerintem mielőtt kiméssz biztosítsd be magad itthon ütésálló összeállításokkal, például van egy jó csapatod, jó felszerelésekkel stb stb. Van egy jó lemezed, amit nem adtatok ki, de a tömég szereti hallgatni, meg van az ötletetek, amit a lemezben tudásotokhoz mérten legtökéletesebben megvalósítottatok. Ezt követően az a dolgotok, hogy az usa-ban adatjátok ki a felvett hanganyagot, amiből egy kiadónak mintát adtatok, így biztosra mehet, hogy mit kap kézhez. Ha ez megvan, akkor egy jó és olcsó grafikust kell keresni, aki elkészíti az együttes arculatát, reklámjait, propagandáját, névjegykártyáit stb stb. Ezeket a dolgokat terjesztenetek kell, így ismertebbek, sikeresebbek lesztek. A terjesztés legintenzívebb helye a koncert, vagy különböző koncerteket rendező klubbok, szórakozóhelyek.

2014. febr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat :) megfogadom őket:)
2014. febr. 27. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!