Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azok az emberek akiknek...

Azok az emberek akiknek egyáltalán nincs ritmusérzéke képesek a gondolatukban normálisan lejátszani egy zenét?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy például van dobolás a zenében, akkor ha ők a zenét a fejükben lejátsszák stimmelni fog a dob ütem? Csak azért kérdezem mert nekem van ritmusérzékem, és így nem tudom de kíváncsi vagyok. Másik kérdésem még az, hogy egy olyan ember akinek van ritmusérzéke hamarabb unja meg ugyanazon számot sok hallgatás után, mint egy olyan akinek nincs?
2014. febr. 27. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem van ritmusérzékem, ezért nem tudom az ebben hiányt szenvedők helyébe képzelni magam. Bár láttam már az iskolai gálák során ilyen emberekkel teli előadásokat, és az osztályomban is van, nem egy. Szerintem a ritmus érzék hiánya nem azt jelenti, hogy nem képes a fejében egy zeneszám ritmusát "végigjátszani", hanem valószínűleg, amikor hallja, akkor zavarodik bele.
2014. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Érdekes amit mondasz, de vegyük a következőt, van a mit sütsz kis szűcs nyelvtörő, na én azt nem igazán tudom kimondani, na de mi van ha inkább csak gondolatban próbálom kimondani? Nos érdekes, de ott ugyanúgy nehéz, és nem megy, csakúgy mintha a valóságban mondanám ki. Nem lehet hogy ritmussal ugyanez történik? Vagy talán inkább azt kellet volna kérdeznem, hogy képesek-e a fent említett emberek gondolatban saját ritmust kreálni?
2014. febr. 27. 19:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!