Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire szabad elhatárolódni...

Mennyire szabad elhatárolódni a mai zenei irányzatoktól?

Figyelt kérdés
Sok kritika ért engem, miszerint 31 évesen nem viselkedem a koromnak megfelelően, mert szeretem a jazz-t, rock-ot, blues-t, ezenkívül vannak más gyönyörű zenei irányzatok is, de a fő vonal ez. Viszont a rap, a bugyuta pop, a nagyon idióta gépzenék (értsd techno, drum and bass, house, goa, sca, etc) valami iszonyatosan távoli dolgok tőlem. Megkérdezném, hogy vannak-e itt még idegenkedők az említett stílusok iránt? Illetve ki miért hallgat jazz-t, rock-ot, blues-t?
2014. márc. 1. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem szabad ennyire általánosítani, szinte minden műfajban van nagyon igénytelen, de van nagyon igényes előadó is...ez nem műfajfüggő. A gépzenének is megvan a maga varázsa, de kevesen tudják csak azt a színvonalat elérni. (Nem vagyok egy "diszkós", de tudnék olyan Tiesto vagy Armin van Buuren számot mutatni, amibe beleborsódzik az ember, és hihetetlen, mennyi érzelmet tud átadni...)

Szóval szerintem nem kell idegenkedni, pl. a rockzenében is vannak szuper előadók, de vannak förtelmesek is...max. marha igényesnek tartják magukat...

2014. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs szabály hogy mennyire szabad vagy nem szabad. Az úgysem működik, hogy megerőszakolod magad és eztán csakis olyan zenét hallgatsz, ami a környezeted szerint a korodnak megfelelő. Úgyhogy erre csak azt lehet írni, hogy azt hallgasd, ami tetszik.

Amúgy fura mert pont 30 fölött szerintem sokkal többen hallgatnak blues-t, jazz-t, mint mondjuk 25 alatt. Legalábbis ha elmész egy ilyen szórakozóhelyre erősen 26+ -os lesz a közönség.

Úgyhogy nem vagy egyedül, az egészen biztos.

Utsó kérdésed: rock bizonyos aljafait azért hallgatom mert tetszik, blues-t ritkán hallgatok mert kevés (csak a rock-osabb féle) tetszik, jazz-t pedig egyáltalán nem hallgatok, mert nem tetszik. Pop és rap bizonyos aljafait viszont hallgatom, mert tetszik. Gépzenét nem hallgatok, mert nem tetszik. Azok közül az előadók közül akiket hallgatok, bármely műfajról legyen szó, egy árva hangot nem játszik a magyar, sőt megkockáztatom az európai média, tehát igen-nagyon távol áll az itteni mainstream-től. Viszont engem ez nem zavart eddig sem a magánéletben, sem a baráti társaság szempontjából szerencsére.

2014. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt mondják nem vagyok elég kemény a rock-hoz, de miért kéne? Ki mondta, hogy csak az hallgatja ezt a zenét, aki kőkemény? Sőt épphogy valamiféle gyengeség és a felhalmozódott düh világgá kiáltozása ez számomra. Független attól, hogy valójában, aki ismer szelídnek és csöndesnek tart. Blues. Milyen hihetetlen érzelmek, mennyi fájdalom, megaláztatás, kitaszítottság.

A jazz-ben az improvizáció, a virtuozitás, az életöröm, olykor melankólia. Emellett szívesen hallgatok még musicalaket is, countryt, folklore-t.

2014. márc. 1. 23:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez tényleg hüleség hogy aki rock-ot hallgat az csak kőkemény lehet, !LOL! Figyu, részemről konszolidált értelmiségi nőnemű vagyok, szóval kemény ám mint a Tarzan sarka, mégis ez pl. egy nagy kedvenc:

https://www.youtube.com/watch?v=bP3_wEW5KI8

Biztos a sötét oldalam :DDD

2014. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!