Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár vásárlásán...

Elektromos gitár vásárlásán gondolkozom, csak azt nem tudom, hogy milyet?

Figyelt kérdés

A Cort g110 tetszik, csak azt írják róla külföldi tesztekben, hogy nagyon hamar elhangolódik.

Nagyjából 30-40 ezer forintom lenne rá, de pl láttam használtan CR250-et 40 ezerért tokkal, kábellel, emellett 35 ezerért G210-et magában.

Valami jót szeretnék(nyilván) ami pár évig megfelelne.

Ilyen árkategóriában mit tudtok javasolni? nem feltétlen kell Cort legyen, bármi más is lehet.

Erősítőnek szerintem egy Roland Micro Cube lesz, legalábbis erre azt írták, hogy nagyon megéri az árát, és tetszik is.

Nemtudom, hogy ez milyen kategória, ha van ennél jobb erősítő, akkor a javaslatok szívesen meghallgatom.

Köszönöm előre is!



2014. márc. 6. 16:00
 1/9 anonim válasza:
Nekem is Roland micro cube erősítőm van és egy Geryon gitárom.. Nem nagy nevű de nagyon jól szól és az ára se vészes, 40000 ft volt és nagyon meg vagyok elégedve vele. Azt ajánlom, hogy ne márkában gondolkozz, inkább próbálj "kisebb árkategóriás" gitárokat is, hasonlítsd össze. Én a Geryonommal nagyon meg vagyok elégedve, sokáig nem hangolódik el és úgy önmagában állat kis gitár:)
2014. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A típusszámát a geryonnak letudnád írni? A márka azért lett cort, mert ennek ismertem a nevét, és így ezeket kerestem, mert nem nagyon vagyok otthon ilyen témában:D Természetesen nem az a lényeg, hogy nagy neve legyen, hanem, hogy a hangja legyen jó. Az erősítővel mik a tapasztalatok?

Ismerősöm azt mondta, hogy a gitár+erősítő hang nagyobb részben az erősítőtől függ. Mennyire igaz ez?

2014. márc. 6. 18:42
 3/9 anonim válasza:

Geryon KLP200 GT :)

Igen, igaz hogy az erősítőtől függ nagyrészben de azért nem mindegy higy milyen gitárod van hozzá:) a Micro Cube egy kis méregzsák, nagyon jól szól, én személy szerint imádom...:))

2014. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amint látom ez nem egy nagyon nagy számban eladott gitár, használtan gyakorlatilag nincs is.

Szerinted a hangja milyen gitárokkal van párban?

2014. márc. 6. 21:12
 5/9 anonim válasza:
Igen, de újonnan se tartozik a drágák köze, ahogy utánaolvastam, 36000 körül már újat is találnál:) nem tudom, igazából nem tudom mihez is hasonlítsam így hirtelen. Azt ajánlom hogy menj el hangszerbotokba, próbálgass gitárokat, hallani fogod a különbséget közöttük. Ez megkönnyítheti a dolgod. Egyébként a Cort név tényleg nagyon megbízható, én is szeretem, csak nem tudom találsz-e olyan árkategóriában amiben keresel...
2014. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy squier standard stratocaster 39 ezerért mennyire lenne jó választás?
2014. márc. 6. 21:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen nevenincs gitárokkal az értékvesztése jóval nagyobb, mint egy ismertebb márkával, akkor is, ha egyébként nem rossz hangszer.

Ha majd később váltani akarsz és egy jobb gitárt venni, ettől nehezebb lesz majd megszabadulni és jóval lejjebb kell vinni az árat.

Persze ez csak egy szempont.

2014. márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint a Geryonra értettem az előzőt. :)
2014. márc. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, és végülis teljesen logikus amit mondasz, bár, ha jó hangja van, akkor nincs ok cserére. Ibanez, Fender, Yamaha gitárokból nincsen semmi ami jó, és belefér az árkategóriába?

Esetleg Cort Ts100 40 ezer forintért kábellel, tokkal használt, de nagyon jó állapotú, megéri?

2014. márc. 7. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!