Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ugye a basszus gitár zenében...

Kopasz1977 kérdése:

Ugye a basszus gitár zenében a dallamszekcióhoz tartozik, nem a ritmus szekcióba?

Figyelt kérdés
Van egy kőfejű barátom, és sehogy nem bírja felfogni, hogy a basszus gitár dallam hangszer, már az őrületbe hajszol az értetlenségével, én bassz` gitáron zenélek, adjatok megerősítést legyetek szivesek

2014. márc. 13. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a ritmushoz tartozik. Dob + basszusgitár = ritmus, legalábbis én anno így tanultam.

Lehet rajta dallamot is játszani, nyilván, de hát a dobon is lehet :)

2014. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ritmusszekció. Dob és a basszus. Te tudod rosszul.
2014. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőtöknek igaza van. Alapvetően a basszusgitár bizony az ütősökkel együtt a ritmusszekció része. Abben viszont neked van igazad, hogy egyes műfajokban a basszusgitárt bizony dallam/szólóhangszernek (is) használják, például funkyban vagy jazzben. Itt említenem meg a jazzisták közül Victor Wootent, Marcus Millert, vagy például más műfajokból Fleat, Jaco Patoriust, de a metálosok sorában például Cliff Burton is gyakran kiemelte a bassgitárt a ritmusszekcióból, és szólózott vele, egyes daloknak a fő témáját is ő játszotta basszusgitáron.
2014. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk én autodidakta tanulok, és a magam egyszerű logikája szerint a nagybőgővel, ami ugye a klasszikus zenében a dallamszegmens alsó frekvenciáját képviseli állítottam párhuzamba a a hosszúnyakumat, de tévedtem. Ciki kissé :-) . Köszi a felvilágosítást
2014. márc. 14. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!