Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ennek a zenének nem ismeri...

Ennek a zenének nem ismeri valaki a magyarosítását? Szinte biztos, hogy 80'-es évek körüli. és most felidézte a gyermekkoromat.

Figyelt kérdés

Éppen ezt a mixet hallgattam : http://www.youtube.com/watch?v=5nD-8euqNN4

Aztán másfél óra környéként egyszerre csak - burkoltan, de - megszólal egy dallam... azt hittem az agyam eldobom :D - azonnal beugrott, a gyerekkori kazettánk, amiről most is felismertem - nem is tudom, hányszor meghallgathattuk!


Hála az égnek, leírásként ott volt a lista, kikerestem, itt az eredeti : http://www.youtube.com/watch?v=wg3j09xiKII

The Aristocats OST - 4. Ev'rybody Wants to Be a Cat


És hihetetlen, több mint egy évtized után, de kapásból dúdolom és már tudom előre hogy mi jön, és ez hogy volt a kazettán, még ezen az angol eredetin is ..... mintha fél órával ezelőtt is ezt hallgattam volna.

Beugranak a szagok, benyomások, gondolatok, érzelmek, MOST is, mint amikor több mint 10 évvel ezelőtt halattam. MINDENBEN, DE MINDENBEN ugyanazt hozza ki!!!!!

XDDD XD


Szóval ennek a számnak, alias "Ev'rybody Wants to Be a Cat", volt egy magyarosítása, ugyanarra a zenei alapra... ill. nem teljesen, mert vannak apró részletek és hangszeres beütések, amikre mintha nem emlékeznék ugyan úgy.... nah, vajon miért... :D


A rajzfilmet ellenben szerintem sohasem láttam, ezért is tudom, hogy a kazetta még megközelítőleg vagy szüleim gyerekkorából származnak, vagy még nagyon kicsiként kaphattuk meg..... de az a kazetta akkor olyan volt számomra, mintha mindig is lett volna, úgyhogy inkább gondolom, hogy még a születésem előtti.... utóbbi esetben 80'-as évek, mindenesetre a 90'-es évek közepénél nem adhatták ki később.


Ha valakit ez még kisegít, hátha merő véletlenségből ugyanabból a kazettából neki is lenne egy : Azon a kazettán több meseszám magyar, ill. magyarosított címzenéje vagy betétdala volt rajta. Többek között az Aladin, Micimackó, Gumimacik, valamilyen terminátoros teknőcök (ismert rajzfilm nagyon, de most nem ugrik be).... ami még rémlik, hogy a számok szorosan egymás mellett voltak, vagy volt, ahol külön átmenet volt, ill. volt egy rész, ahhol viccesen rá volt mondva valami olyasmi, hogy "Most következő műsorunkat felnőtt halgatóink csak gyerek felügyelete mellett hallgatják"..... istenem, az a hang is ...... :D


Istenem, ha valaki megtalálná ezeket! De régen volt!

De most ez a véletlen felszínre hozta bennem....



2014. márc. 19. 01:21
 1/2 A kérdező kommentje:

Haha..... milyen furcsa is az emberi emlékezet:


Ugyanis láttam azt a rajzfilmet.... ránéztem a youtube-on a többi találatra, és a komornyik és Hercegnő után egyből elkezdett beugrani minden.... és beugrott az is, hogy azok a bizonyos "szagok, gondolatok és benyomások" anno nem a zenétől voltak, hanem a rajzfilmen látott részektől.....

így a tej is... XD


:D

2014. márc. 19. 01:34
 2/2 A kérdező kommentje:

furcsa is volt amúgy nagyon, hogy miért annyira, de veszedtül ismerősök a képsorok..... ja igen, mert amúgy rátaláltam : http://www.youtube.com/watch?v=BDzFk7crYKA


Arra az egyre viszont nem emlékszem, hogy hol láthattam annak idején ezt a rajzfilmet..... talán meg lett nekünk volna kazettán?!


....lehet, mert amúgy most hirtelenjében beugrott a többi mese is, amit akkortájt nézhettem...

Akkor viszont ennél miért csak a magnós kazettára emlékeztem először????

2014. márc. 19. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!