Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Behringer UCA202, vagy UCA222?...

Behringer UCA202, vagy UCA222? Vagy egyik sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régóta tervezem, hogy vegyek egy külső hangkártyát, amivel viszonylag szép minőségben, minimális zajjal tudnám felvenni a gitáros felvételeimet. Sokáig egy Line6 POD Studio GX volt a kiszemelt, mert tényleg csak jókat hallottam róla, de annyit sose sikerül összegyűjteni, mert mindig elmegy másra. Ezért gondoltam, hogy valami olcsóbb hangkártyát vegyek. Magyar nyelvű teszteket, leírásokat, vagy véleményeket nem nagyon találok róluk, angolul meg csak alap szinten tudok. Ezért is teszem fel itt a kérdést. Ha nem sokkal lenne jobb minőség, mint az alaplapi hangkártyával és ASIO-val, akkor nem adok ki érte 10000 forintot. Talán egy opció lehetne még egy Audio Technika MB2K hangszermikrofon. Most bukkantam rá a neten. Egy Roland Cube 15X erősítőm van, és egy Squier Strat. Vajon így milyen minőségben tudnák felvenni? Köszi előre is!



2014. márc. 19. 15:21
 1/2 A kérdező kommentje:
Bár most gondolkozok, lehet hogy ezt a mikrofonos megoldást már el lehet felejteni. Gondolom ahhoz, hogy jó minőségben vegye fel kell egy jó hangkártya!? :)
2014. márc. 19. 15:48
 2/2 anonim ***** válasza:
Kell, de frankón előfordul az utóbbi pár évben olyan alaplapi hangkártya, aminek minimum a line bemenetén ilyen 100dB körüli jel-zaj viszony van (115-öt szoktak mondani, ami valamilyen görbe szerinti súlyozásban igaz is lehet...). Ha rákeresel a típusára, lehet szerencséd, legalábbis ha nem "legolcsóbb alaplap szindrómás" rakta össze a gépedet.
2014. márc. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!