Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rapperek miért kezdik el...

A rapperek miért kezdik el szidni a sikeressé váló rap együtteseket, illetve azokat, akik nem csak a negatívumokról képesek szövegelni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például a Hősökre.

Előre leszögezem, hogy én magyar előadóktól ritkán hallgatok ilyen jellegű zenéket, újabban kezdtem el bele-belehallgatni egy-egy számba. Kicsit utánanéztem a hősöknek, és meglepődtem, hogy hiphop körökben is mennyien szidják őket. Kis utánanézés után arra jutottam, hogy ennek Eckü Fluor Tomival való közös számai lehetnek az okai, illetve az, hogy a média is mintha felfigyelt volna rájuk egy kicsit.

A kérdés: underground körökben miért szokás egyből köpködni egy felívelő karriert mutató bandára?

Többek között azért utálom a magyar rappet mert iszonyúan lehangoló, negatív számokból áll a paletta 90%-a, ezen kívül még vannak a Majka meg Mr. Busta szerű arcok, akikről inkább nem is beszélnék...

Szeretem, ha egy rap előadónak van fantáziája és tehetsége, ezért bírtam régebben az Animal Cannibalst és Sub Bass Monstert. Manapság viszont totál elítélendő, ha egy rapper laza, vidám, ötletes (esetleg pozitív hangvételű) számokat mutat, mert erre adott esetben a média is felfigyelhet, onnantól meg kikiáltják MAINSTREAM-nek, amit utálni kell.



2014. márc. 19. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Mert a magyar rap sz*r, és a magyar rapperek általában magamutogató gy*kerek akik csak papolnak, olyan dolgokról amikről fogalmuk sincs..
2014. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Hősök undergroundból mainstream lett. Ez a rapben egyfajta árulás mikor egy előadó vagy csapat underground számok után a több pénz kedvéért elkezd rádióbarát számokat csinálni. Más szóval élve elk*rvul. Egyébként a felfelé ívelő karrier nem feltétlen azt jelenti hogy a médiában feltűnnek. A Hősök például média nélkül is sikeres volt. És ezt a kívűlállók általában nem értik de aki tiszta szívből undergroundos annak rohadt szar érzés látni ha az egykori kedvenceik egy kis plusz pénzért a TV-ben bohóckodnak és közhelyes divatszámokat kezdenek el csinálni.
2014. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%

A Hősökkel az a baj, hogy teljesen a média felé k*rv*ltak. Próbálnak sláger zenét játszani, de nem jön össze. Van egy generált hype mögöttük. Az utóbbi években nagyon moslék zenét játszanak. A magyar rap hajnalán még nagyon újat tudtak hozni, teljesen korhű zenét nyomtak. Igaz, hogy soha nem szerettem őket, de most még rosszabbak, mint annak idején voltak.

Mr.Busta azért támadja őket, mert az egyik Hősök tag állandóan beszolt neki.

Busta soha sem támadott be magától senkit, csak ha Őt bemarták. Magyarországon a legaktívabb és talán a legjobb előadó. Igaz nagyon megosztó személyiség, de aki ismeri, vagy követi, tudja, hogy mi miért van illetve miért keletkezik.

2014. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass meg egy régi (2003-4 körüli) hősök számot és egy mostanit. Mást sem hallani csak "ecékáü" meg semmitmondó szöveg. Nincs Semmi gond azzal ha ismertebb lesz egy underground előadó, csak ne adja el magát emiatt.


Utolsó: busta a legjobb?! ez elég meredek, nézz más előadók után is mert szerintem nem sokat ismersz.

Nem szeretem, de gyakran meghallgatok egy-egy számot mert tényleg van pár jó száma, de a többi hallgathatatlan moslék. De ezek szerint te követed és tudod mi miért keletkezik, ezért leírhatnád a rapszakma trilógiákban akiket megemlít velük mi volt a gond, mert én hiába írtam neki csak letiltott.

Bár ez az óvodás mindenkinek beszólok dolog csak egy jól eltalált marketing, ebben tényleg jó.

2014. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Mert a Hősök undergroundból mainstream lett. Ez a rapben egyfajta árulás(...)"

Na ez az, ezzel nem tudok egyet érteni - habár nem is vagyok undergrounder :)

Ebben benne lehet az is, hogy az ember változhat, megváltoznak az elvei, mondjuk egy "nekimegyekavilágnak" típusú emberből is lehet "á nem is olyan sz*r ez az élet, élvezzük" kaliberű ember (láttam már erre példát). Másrészt ezek a rádióbarát számok... Szerintem egy előadó nem feltétlenül azért csinál ilyen számokat, hogy a média el kezdje nyomni, utóbbi sokszor egy kellemes következmény. A Quimby sem direkt maga generálta maga körül ezt a fene nagy népszerűséget. Régebben is voltak zseniális számaik, ezeket alig ismerték, aztán változott kicsit a stílusuk, és most divat lett a Quimby-mánia.

Amúgy a Hősöknek szerintem most is vannak jó számaik (meg persze sz*rok is, de ez régen is így volt:)

http://www.youtube.com/watch?v=pDpvnXPYET8

http://www.youtube.com/watch?v=VtQRhJNNOhM

Mondjuk ismét hangsúlyoznám, én nem vagyok rapper, tehát megértem, ha nem értetek velem egyet :)

2014. márc. 21. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Funktasztikus:


Szeretnék egy blogbejegyzést veletek megosztani, a közelmúltról, velem történt eseményekről és az elkurvult hazai rap élvonal bizonyos szereplőiről, név szerint, kendőzetlenül.

Némi kiegészítéként, háttérinformációként is ajánlom, a hamarosan megjelenő, hasonló témájú dalaimhoz. Nem likeokat vagy hozzászólásokat várok, csak annyit hogy figyelmesen elolvassátok és elgondolkozzatok rajta. Mondjuk, megosztani ér.


Nem mondok újat azzal, hogy évekkel ezelőtt elindult egy olyan tendencia hogy egyre több "alulról jött" rapper, egyre nagyobb népszerűséget kapott az internet és a műfaj térhódítása miatt. Ezzel semmi gond nincs, hála az égnek. Azzal van baj igazán, hogy ezekek az emberek bizonyos részét, a pénz és a siker teljesen megváltoztatta.

A bizalmam elvesztésének története.

Körülbelül egy éve napvilágot látott a Guillotine Rap technika klipem. Amit megelőzőtt pár beszélegetés, e-mail, fenyegetöző telefonhívás, a magyar hip-hop szeretet nagykövetétől eckütől a hősökből. Fájt neki hogy folyamatosan emlékeztettem arra, hogy érezhető az üzletközpontú dal szerzésük, izzadságszagú, harácsoló, flegma viselkedésük. Régen kamáztam a tetűt, de egyre több dolgot láttam és tapasztaltam körülötte ami hiteltelenné tette őt a szemben. Elszakadt a cérna nálam, amikor megláttam a fluoral közös klipjét, amiben igazságosztóként tündökölnek, közben meg a a földalatti értékrend középszerű kiárusitói.

Majd egy szombat este eckü felhívott és perceken keresztül, artikulálatlan hangon ordította: "KIÍRTOM A CSALÁDOD! LEVÁGOM AZ ANYÁD FEJÉT ÉS MÉG A MEG SEM SZÜLETETT GYEREKEID TORKÁT IS ELVÁGOM! SEHOL SEM FOGSZ FELLÉPNI, EGY MEGHÍVÁSOD SEM LESZ!"

Van az a szint ami már túl megy a beefen, na ez az.


Másnak a családját, szeretteit a szádra ne vedd,(!) főleg úgy hogyha csak egy töketlen szarcsimbók vagy. Ezt soha az életben nem fogom megbocsátani neked! Soha!


Erre nem tud máshogy reagálni egy normális érzésű ember, mint úgy hogy "akkor gyerünk, mutasd meg".

Egy hét múlva számon kértem a viva comet rendezvényen ahol a hőscincér elfutott előlem, majd a kemény bandájával visszatért, később fluor tomika, teliszart búvárruhára hasonlító testőrével néztem hosszasan farkasszemet. Szánalmas.


Azóta tart a boszorkányüldőzés: Fellépés lemondások, fesztivál mellőzések, hazugságok és rosszindulatú élcelődés. Funktasztikus vs. Hiphop.kamu.


Az ellehetelenítésemeben fő támogatók még pédául: wolfie, E357, DJ izil, AC, DJ frequent...a lista nem teljes. A Barbárfivérek és Saiid közös dala is erre a platformra készült. Divat lett a berkeikben a gyalázásom. Eckünek a barbárfivéreket könnyü fellépésekkel megvesztegetni. Bár inkább a minőségi dalok írására törekedhetnének mindannyian, mert az utóbbi lemezeikkel csak a saját rajongóik szájába szartak. Elnézést, de az igazság az hogy a tolerancia lovagja és a habcsók ember is jobban szeret egy fekvő emberbe belerúgni mint felsegíteni.

Igazából ez már nem nagyon érint meg, csak a sejtéseimet igazolja.

A tehetségem és a hitem segítségével fogok szembe szállni, a kínjában megmaró burzsoá, istenkomplexusos, elfáradt, vérszegény rapperek szemben.

Ha egyedül akkor egyedül, nincs bennem félelem.

Az öszinteség a fegyverem.

2014. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Saandoor válasza:

nem tudom tisztelt kérdező te hány éves is vagy de valamit tudnod kell a magyar undergrouns és mainstreem hejzetről...és talán mindenkinek aki benne van egy kicsit is ebbe a kulturális posványban...jelenleg..

a agyar hip hop tábor 4 részre van szakadva:


divat rap

oldschool

Méjnsztrím

undergrund


A divatrap-BE tartozik minden pitbbullmániás kopasz kigyurt műmájer,illetve a 12-18 évesek között méltán népszerű korábban Fluorid néven futó elkurvultság...ide értve a hősöket is és had ne soroljam fel mindet..na jó talán ha a legtehetségesebbek és egyben legnagyarcúbbat is ide kell irnom akkor a sznobok kedvence nem maradhat ki AKPH


OLDSCHOOL:

ebbe az irányzatba azok tartoznak akik most inkább 30-40 között vannak..azok az emberek akik igazán a szívükön viselik magát a hip hop ot...öket szolgálják ki a lekevesebben.....Fanktasztikus NKS..stb...


a mainstream:

ebbe a kategóriába ma nagyon sokan beleférnek a,legfőképpena youtube miatt..de közülük az igazán feljöttek a barbárfivérek a komplett Bloose Broavaz család a DSP TKYD DAY SISKA ..stb...az ö táboruk a legszélesebb korosztályt fedi le 12-40..ezért is a legmegosztóbb zóna részesei..van aki költőibb van aki kevésbé van aki a beefekre utazik van akinek meg a Flow-ja eszement erős. mindenki mással hódít és mivel eza közeg alegszélesebb itt i születnek a legtöbb mozgások melyeknek általában kifordulás a vége.


Underground:

Van egy hatalmas átbaszás mostanság a felkapott előadók gyakran mondogatják hogy mára már nincsen olyan hogy underground és mainstream...ezt azért csinálják hogy elfogadd bármit is adnak ki a kezükből és elmismásolják az elkurvulásukat.


A fő kérdés az volt hogy mi isa baj a két tábor között vagy ha van egyáltalán két tábor...A tényleges problémát a felnövekvő generáció jelenti mely nem fordít időt a hip hop gyökereinek a megismerésére. szellemileg pedig retardáltabb mint a mostani 30-40 es korosztály igy lövése sincsen semmiről és nem is érdekli.


szívrebbenés nélkül megy az underground a trendi téma és közben emberek arról vitáznak hogy neki a Rill Trill neki Meg a vicc beatz neki meg a bloose a kedvence a másik szar....mikor rákérdezel hogy ugyan hallottál már weminden számot a fikázott féltől is..akkor persze kuss van...


az igazság az hogy soha nem fogja bevallani egyik "Rapsztár" se hogy meg an halva a sikerért mega pénzért!

és vagy igy vagyugy de be akar futni..gondolj be: ha havi 2 koncerted van amik 45-50 percesek! és egy ilyenért elkérsz 80-90 ezer forintot! akkor 160-180 ezret kerestél egy hónap alatt abból hogy csak elnyomtál 2 órát!! nos van olyan előadó hogy érsed akinek havi 6-8 fellépése is van ilyen összegekért! és van olyan is mint AKPH akinek van olyan nyári hónapjuk amikor 2-3 milla között keresnek egy hónap alatt! szóval eza probléma...

mindenki a pénzt akarja mindenki jobban akar élni! ezért hanyatlik és haldoklik a kulturánk ert a legtöbben már csak az ismertséget a hasznot akarják..a kultura alapjai igazi értékei már régen elhalványultak.


ami pedig a fanktasztikus hősök dolgot illeti az csaka jéghegy csúcsa..de mostmár talán érted mia probléma

2014. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Saandoor válasza:
jahh az undergrundhoz nem irtam előadót..jelenleg a mocskos márka, a fhészek nomaggróf,odupla,stereo kollektív, és mindazok tartoznak ki most kezdenk az ismertségi küszöb környékére jutni és még valamilyen formában eredetiek.
2014. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Többek között azért utálom a magyar rappet mert iszonyúan lehangoló, negatív számokból áll a paletta 90%-a, ezen kívül még vannak a Majka meg Mr. Busta szerű arcok, akikről inkább nem is beszélnék... "


Ez is egy általánosító baromság, azért utálod, mert nem ismered. Hozzá teszem én sem vagyok egy fú de nagy magyar rap hallgató.

2014. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert ahogy sikeresek lesznek, egyre csökken a minőség, meg a színvonal... Nekem nem lenne bajom ezzel, ha nem kivétel nélkül szarok lennének. Ott van Busta - Kamikaze, Hősök, Flourid - Flour Homi stb.
2014. aug. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!